Не так давно 136 країн схвалили масштабний перегляд глобальних податкових правил: ставка податку з міжнародних корпорацій із 2023 року становитиме щонайменше 15%.

В ОЕСР підрахували, що угода дозволить щороку збирати $150 млрд коштів у всьому світі, а також спричинить перерозподіл понад $125 млрд доходів 100 найбільших міжнародних корпорацій. Компанії зобов’яжуть сплачувати податки в тих країнах, в яких вони ведуть свій бізнес та отримують доходи.

Зазначимо, що корпоративний податок застосовуватиметься до компаній з доходом понад 750 млн євро. Крім того, нові податкові правила торкнуться компаній з глобальними продажами понад 20 млрд євро. Якщо корпорація отримує понад 10% маржі прибутку, вона буде змушена перерозподіляти 25% перевищення в країни, де вона продає свої послуги та товари. Угода може позбавити техногігантів, таких як Google, Apple, Facebook та інших, можливості уникати сплати податків через низькоподаткові юрисдикції. Проти податкової реформи виступають республіканці в США, а Швейцарія вже заявила, що встановлені терміни ігнорують законодавчі процедури країни.

Джерело: LexInform

You may also like

Leave a reply