Справні свічки розжарювання – головна умова легкого запуску дизельного двигуна за низьких температур. До початку сезону холодів ще є час. Експерти Бош Авто Сервіс рекомендують не проґавити момент і вчасно провести профілактичну перевірку, обслуговування та за потреби заміну свічок розжарювання.
- Ознаки несправності свічок розжарювання дизельного двигуна;
- Рекомендовані заходи з обслуговування свічок розжарювання для профілактики заклинювання та корозії;
- Вигідна заміна: як заощадити при заміні свічок розжарювання.
Головне завдання свічок розжарювання – забезпечувати займання пального. Це відбувається шляхом розігріву повітряної суміші в камері згоряння до температури 800-850 градусів. Крім цього, свічки розжарювання є важливою частиною роботи вихлопної системи, підтримують у робочому стані клапан рециркуляції відпрацьованих газів, а також допомагають проводити регенерацію дизельного фільтра сажі. Свічки розжарювання працюють цілий рік, тому напередодні настання сезону холодів особливо важливо перевірити їх стан. Адже якщо одна свічка розжарювання відмовить улітку, ви, швидше за все, цього навіть не помітите. А ось якщо проблеми виникнути в мороз, запустити двигун навряд чи вдасться.
Ознаки несправності свічок розжарювання дизельного двигуна
Існує безліч причин, щоб серйозно зайнятися свічками розжарювання. Серед основних:
- підвищене димоутворення (особливо при холодному запуску),
- гучні шуми згоряння до моменту досягнення робочої температури,
- нестабільна робота прогрітого двигуна,
- зниження потужності двигуна або підвищення рівня споживання пального.
Вимірювання напруги швидко покаже, чи справні свічки розжарювання, чи їх потрібно замінити. Якщо необхідна заміна, варто обирати високоякісні свічки розжарювання з тривалим терміном служби, наприклад, Bosch Duraterm. Вони виготовлені зі спеціального сплаву NiCrFe, який забезпечує захист від теплових ударів, вібрації та корозії, продовжуючи термін експлуатації.
Рекомендовані заходи з обслуговування свічок розжарювання для профілактики заклинювання та корозії
Навіть якщо необхідності в заміні свічок немає, все одно рекомендується провести ряд заходів з їх обслуговування. Свічки розжарювання встановлюються в дрібні різьбові отвори на голівці блоку циліндрів. У разі великого пробігу і через постійний вплив високих температур на цей вузол, конструкція схильна до появи корозії та заїдання. В результаті свічки розжарювання можуть зламатися через докладені зусилля під час їх викручування. Як наслідок, частина свічки залишається всередині нарізного отвору в голівці циліндра. В кінцевому рахунку, необхідно знімати всю головку блоку циліндра. А це додаткові зусилля і фінансові витрати.
Запобігти заїданню та появі корозії можна легко й ефективно. Для цього Bosch рекомендує злегка послабити всі свічки розжарювання, не знімаючи їх повністю, а потім знову затягнути. Це досить простий крок, оскільки шина, що подає живлення, вже знята для перевірки свічок розжарювання. Звісно, знадобиться динамометричний ключ для досягнення крутного моменту, зазначеного виробником транспортного засобу. Таким чином, можна звести до мінімуму ризик викручування застряглих свічок розжарювання.
Вигідна заміна: як заощадити при заміні свічок розжарювання
Як правило, свічки розжарювання швидко зношуються. Отже, заміна всього комплекту свічок розжарювання обходиться значно дешевше, ніж почергова заміна однієї за одною.
Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».
До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.
Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.
Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse