Фонд Віктора Пінчука представляє роботи Анни Звягінцевої в Українському домі в Давосі у дні проведення 48-ї Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Українське сучасне мистецтво демонструється вперше з нагоди проведення ВЕФ, з метою показати живість та енергію України як європейської країни та її суспільства, а також відкрити Україну для глобальних лідерів від бізнесу, політики та громадянського суспільства.
Анна Звягінцева – молода українська художниця, що виборола спеціальну премію та приз громадськості національної Премії PinchukArtCentre у 2015 році. Її роботи, представлені в Українському домі в Давосі, безпосередньо пов’язані з головними темами та викликами, що постають перед Україною сьогодні.
Робота «Стежки» складається з серії малюнків та невеликого відео, що відстежують перервану лінію слідування різними стежками. Малюнок пропонує модель пошуку та руху вперед. Мета руху залишається загадкою. Проте дуже подібно до того, як це відбувається для України сьогодні, рух та систематичний пошук шляху вперед (чи додому) має надзвичайне значення. Робота вказує на те, що йдеться не про єдину можливу лінію чи чіткі напрямки, вона радше пропонує безліч шляхів, кожний з яких цілком виправдано подає різні варіанти та можливості.
У серії робіт «Порядок речей» Звягінцева досліджувала українські традиції та цінності з глибоким відчуттям тем, близьких до жінок. Її інтерес до ліній у виконанні олівця, їх простоти і водночас необмежених можливостей донесення ідей вилився у майже безкінечній кількості малюнків малих розмірів, що зображують повсякденне життя жінок в Україні. Серія «Порядок речей» перетворює деякі з цих малюнків на незавершені монументальні настінні роботи, виконані з використанням арматури та металевого дроту. Перетворюючи лінію, намальовану олівцем, на конструкцію з жорсткого промислового будівельного матеріалу Звягінцева зосереджує увагу на індустріальній трансформації України, в результаті якої втрачаються традиції, проте народжується здатність до змін.
Український дім в Давосі працює з 22 по 26 січня 2018 року. Його організаторами виступають Українська асоціація венчурного та приватного капіталу (UVCA) в партнерстві із Фондом Віктора Пінчука та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).
Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація в Україні. Був створений 2006 року бізнесменом та філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 125 млн. доларів США.
Серед проектів Фонду Віктора Пінчука: всеукраїнська мережа центрів допомоги новонародженим «Колиски надії»; найбільша в Україні приватна стипендіальна програма «Завтра.UA»; стипендіальна програма із навчання закордоном для українських студентів «Всесвітні студії»; PinchukArtCentre – найдинамічніший арт-центр в Україні та східноєвропейському регіоні, що надає вільний доступ до сучасного мистецтва аби надихати молоде покоління мислити по-новому. Фонд підтримує міжнародну мережу YES (Ялтинська Європейська Стратегія) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України та світу.
Фонд підтримує краудфандингову платформу «Українська біржа благодійності», покликану сприяти розвитку благодійності в українському суспільстві. Він є членом Європейського центру фондів і Українського форуму грантодавців. Фонд співпрацює з Атлантичною радою, Інститутом Брукінгса, Інститутом глобальних змін Тоні Блера, Глобальною ініціативою Клінтона, Фондом Amicus Europae та іншими неурядовими організаціями.
Офіційний сайт: pinchukfund.org
PinchukArtCentre, створений у вересні 2006 року українським бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком – це найбільший та найдинамічніший приватний центр сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. Понад 2,7 мільйони людей, в основному, молоді українці, відвідали PinchukArtCentre з 2006 року.
За понад десять років PinchukArtCentre представив роботи більше ніж 150 міжнародних митців в Україні, надаючи вільний доступ до нових ідей, поглядів та емоцій. Його програми звертаються до національної ідентичності та міжнародних викликів.
В той же час, PinchukArtCentre інвестує в нове покоління. У 2009 році він започаткував премію PinchukArtCentre Prize для молодих українських сучасних художників віком до 35 років та Future Generation Art Prize – першу глобальну арт-премію для молодих міжнародних митців. Завдяки цим преміям, що проводяться раз на два роки кожна, PinchukArtCentre став провідним хабом для найкращих молодих художників у всьому світі та в Україні.
PinchukArtCentre також представляв Україну на Бієнале в Венеції в 2007, 2009, 2015 роках, та організовував виставки в рамках офіційної паралельної програми Бієнале в 2011, 2013 та 2017 роках.
У 2016 році PinchukArtCentre запустив Дослідницьку платформу – новаторський проект, метою якого є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80 років до сьогодні.
Офіційний сайт: pinchukartcentre.org