11 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України було прийнято  Постанову № 61 «Деякі питання участі держави у виведенні з ринку публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк Київ». Відповідно до зазначеної постанови, держава у особі Публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк»  (далі – АБ «Укргазбанк») бере участь у виведенні Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк Київ» (далі ПАТ «АКБ «Київ») з ринку.

З метою реалізації зазначеного рішення Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд гарантування) на підставі постанови Правління Національного банку України № 128 від 24 лютого 2015 року запровадив у ПАТ “АКБ “КИЇВ” тимчасову адміністрацію і розпочав здійснення процедур щодо виведення даного банку з ринку у спосіб, передбачений статтями 39, 411 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Уповноваженою особою Фонду гарантування на тимчасову адміністрацію розпочато проведення інвентаризації, оцінки та складення реєстру активів і зобов’язань ПАТ «АКБ «Київ» для наступної передачі їх до АБ «Укргазбанк».

Після передачі зобов’язань ПАТ “АКБ “КИЇВ” до АБ “Укргазбанк” власники коштів – не тільки фізичні, але й юридичні особи будуть мати повний доступ до своїх рахунків та зможуть вільно розпоряджатися своїми коштами. Зобов’язання перед вкладниками та кредиторами будуть передані в повному обсязі (включаючи депозити понад гарантовану суму 200 тис. грн.). Фонд гарантування докладе максимум зусиль для оперативного здійснення всіх процедур у порядку визначеному Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та нормативно-правовими актами Фонду і забезпечення захисту прав і інтересів вкладників та інших кредиторів ПАТ «АКБ «КИЇВ».

Інформація про час та порядок отримання коштів вкладниками та кредиторами ПАТ «АКБ «КИЇВ» буде повідомлена додатково на сайті АБ «Укргазбанк» – www.bank.kiev.ua

Довідка:

На підставі постанови Правління Національного банку України виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) прийнято рішення від 24.02.2015 № 39 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «АКБ «КИЇВ», згідно з яким з 25.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «АКБ «КИЇВ», код ЄДРПОУ 14371869, МФО 322498, місцезнаходження: вул. Богдана Хмельницького, буд. 16-22, м. Київ, Україна, 01601.

Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «АКБ «КИЇВ» призначено юрисконсульта І категорії відділу супроводження виведення неплатоспроможних банків з ринку департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Кічука Олега Івановича.

Тимчасову адміністрацію в ПАТ «АКБ «КИЇВ» запроваджено строком на три місяці з 25.02.2015 по 24.05.2015 включно.

You may also like

Leave a reply