Понад двадцять тисяч українських біженців вже звернулися за допомогою до Центру тимчасової підтримки біженців (TOWU), що розташований у торговому кластері Turawa Park  (Ополе, Польща). Центр підтримки був організований інвестиційною компанією Focus Estate Fund. Ініціатива набула широкої підтримки: щодня до його роботи долучаються до 250 волонтерів та наразі Центр приймає до 1000 осіб на добу. Два місяці існування TOWU довели, що сила волонтерства і сила добра не мають жодних меж. 

“У перші дні війни ми відкрили Центр для українських біженців приблизно на 10 тис.м2 площі торгового кластера. Віддали для його організації все, що в нас було, а чого не вистачало – купили. Відверто кажучи, в той момент ми розраховували лише на власні ресурси, але в результаті отримали величезну підтримку в першу чергу мешканців Ополе, згодом і громадських організацій, і місцевого бізнесу. До Центру також надходила гуманітарна допомога з інших  країн – Німеччини, Австрії, Нідерландів, Великобританії. Тому ми щиро вдячні кожному, хто підтримав і долучився до нашої ініціативи і хто продовжує бути з нами в ці скрутні для України часи”, – прокоментував Андрій Козинкеруючий партнер Фонду.

Біженці щодня прибувають до TOWU сім’ями, відпочивають, отримують необхідні речі, зокрема одяг, косметику, засоби гігієни, речі для дітей, харчові продукти тощо. На сайті торгового кластера вони також знаходять корисну інформацію щодо місць для довгострокового проживання, які були підготовлені міською владою.

Агнешка Пізанович-Франке, директорка Turawa Park, розказала, що «робота у Центрі, де поляки могли б допомогти українцям, серед яких переважно жінки й діти, було нашим щирим і самовідданим покликанням».

«Я вдячна всім, хто відкрив двері до Turawa Park, адже посмішки дітей, радість матерів – це те, що дає нам наснаги бігти цей марафон. Це справжня волонтерська сім’я. Вочевидь кожен з нас має допомогти тим, хто цього потребує найбільше. Сьогодні це – наші друзі українці», – поділилася Патриція Ведлер, мешканка Ополе, волонтерка.

«Покинути власну країну, місто, культуру та сім’ю – знайоме мені відчуття, тому я вирішив присвятити свій вільний час, аби допомогти всім, чим можу. Волонтерство дало мені можливість поділитися позитивом із сім’ями постраждалих. Це як сонячний промінь у похмурому світі, як тепла чашка чаю холодною зимою», – розповів Акшай Патель, волонтер з Індії.

Разом з тим, ті українські біженці, які вирішили залишитися в Опольському воєводстві, отримають можливість знайти роботу. Фонд виступив ініціатором організації Польсько-українського ярмарку професійної активності, яка стартує 6 травня і де біженці матимуть змогу зустрітися з потенційними роботодавцями та спробувати знайти себе у новій реальності.

Turawa Park – мультиформатний торговий кластер з понад 60 магазинами, що включає галерею, площею 18 031 м2, рітейл-парк – 8 040 м2, зону магазинів DIY-формату – 9 067 м2 та 1320 паркувальних місць. 

You may also like

Comments are closed.