Видання «Власть денег» оприлюднило рейтинг  «Топ-25 найважливіших інвестиційних проєктів», які реалізовуються в Україні. У шортлист увійшов лідер фармацевтичної галузі України* – компанія «Фармак».

При складанні рейтингу видання використовувало дані з відкритих джерел, офіційну інформацію компаній, повідомлення ЗМІ, думки галузевих експертів. Одним із важливих критеріїв було не тільки наявність капітальних вкладень, а й інвестиційні плани на 2022 рік. І який вплив вони матимуть на підвищення економічного й технологічного потенціалу України, створення нових робочих місць у самій компанії та на суміжних підприємствах.

Серед інвестиційних проєктів компанії «Фармак» видання відзначило запуск високотехнологічного цеху з випуску стерильних лікарських засобів. Інвестиції в цей проєкт склали 50 млн євро. Нове виробництво будувалося не тільки відповідно до найвищих європейських стандартів, а й до всіх регуляторних вимог FDA (англ. Food and Drug Administration – Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США), оскільки компанія готується до виходу на ринок США.

Також «Фармак» розпочав будівництво інноваційного офісно-лабораторного центру. Він міститиме новітній R&D-комплекс, де розроблятимуть сучасні складнокомпонентні лікарські засобів. Інвестиції в цей проєкт перевищили 30 млн євро. Відкриття запланували в 2023 році.

«Забезпечити постійний розвиток бізнесу і, відповідно, український і міжнародний ринки сучасними, ефективними ліками можливо за умови постійного вдосконалення. До 90% прибутку “Фармак” направляє на модернізацію, будівництво нових виробничих майданчиків, впровадження передових технологічних рішень, наукові розробки тощо. Не всі компанії готові до таких масштабних інвестицій, але це не про “Фармак”», зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор «Фармак».

Довідка про компанію

«Фармак» – лідер фармацевтичного ринку України*. У продуктовому портфелі компанії понад 400 найменувань лікарських засобів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.

Компанія щорічно реінвестує в розвиток до 90% прибутку. Загалом з 1995 року було інвестовано в модернізацію виробництва понад 310 млн доларів США. Щорічні інвестиції в наукові дослідження й розробки становлять приблизно 15 млн доларів США. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію та відповідають високим вимогам європейських стандартів GMP.

У 2020 році «Фармак» збільшив експорт на 40%. Сьогодні продукція компанії представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.

«Фармак» входить до 25 найінноваційніших компаній, визнаний найбільшим платником податків серед фармвиробників України та найкращим роботодавцем**. 

* За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research.

** За даними рейтингів видання «Власть денег» (2020 р.), «РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах» (2021 р.), «Топ-100. Рейтинги крупнейших» (2020 р.).

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Благодійний фонд ПриватБанку “Допомогати просто!” обладнав опорні лікарні Дніпропетровської області сучасними наркозними станціями

Опорні лікарні Нікополя та Кам’янського отримали дві сучасні наркозні станції по програмі Допомога шпиталям та ...

Leave a reply