Українська благодійна організація Energy Act For Ukraine Foundation 10 травня 2023 року провела офіційне відкриття гібридної сонячної системи в Чернігівській обласній дитячій лікарні. Благодійним партнером проєкту виступив бренд Garnier, а сонячні панелі для Чернігівської лікарні надала польська компанія Menlo Electric. 

10 травня в Чернігівській обласній дитячій лікарні відбулось офіційне відкриття гібридної сонячної системи, встановленої у партнерстві Energy Act For Ukraine Foundation, бренду Garnier та Menlo Electric. Чернігівська обласна дитяча лікарня, яка є провідним закладом для лікування дітей в області стала першим проєктом в рамках кампанії Фонду «50 сонячних лікарень».

Сонячну систему, яка складається з сонячних панелей потужністю 44, 6 кВт та системи збереження енергії ємністю 96 кВт-год, встановлено для автономного живлення критичного обладнання корпусу лікарні, де розміщено відділення інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей. Така система дозволить корпусу працювати в автономному режимі до 8 годин у разі блекауту. Очікувана економія лікарні на витратах за електроенергію складатиме близько 5 тисяч євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 1 139 тон за 25 років роботи системи. 

В межах співпраці Фонду “Energy Act For Ukraine” з Чернігівською обласною військовою адміністрацією на відкритті було підписано меморандум.

“Невелика сонячна станція із системами збереження, збудована для корпусу новонароджених та недоношених дітей – це факт нашої перемоги над темрявою і того, що ми знаходимо нові підходи до життя та його розвитку під час найтемніших часів. Ця гібридня сонячна станція стане  не тільки гарантованим резервним електропостачанням вона також допоможе бути лікарні енергетично незалежною  від мережі щоб не сталось. Цей проєкт також має екологічний  та економічний ефект адже це тисячі тон не згенерованих викидів СО2 та економія на комунальних витратах.– повідомила Юліана Оніщук, засновниця та генеральна директорка Energy Act For Ukraine Foundation

“ Війна ще не закінчилась, і ніхто не певний, що не буде нових блекаутів. Тому команда Garnier в цьому році продовжить підтримувати проєкт “50 сонячних лікарень” і ми обладнаємо ще більше лікарень сонячними панелями та системами енергозбереження. Ми віримо, що краса і сталий розвиток – це ідеальна синергія, тож готові доводити це кожного дня.” – підкреслила Ксенія Соломко, бренд-менеджерка Garnier Україна.

“Як компанія, ми завжди вірили у віддачу суспільству та навколишньому середовищу, і свідченням цієї віри є наша програма корпоративної соціальної відповідальності. У червні 2022 року Menlo запустила програму “Energy to Power your future” («Енергія для твого майбутнього»), в межах якої ми безкоштовно встановлюємо сонячні системи в установах, що опікуються дітьми. Ми твердо віримо, що здоров’я та добробут дітей – це невід’ємна складова майбутнього, і ця програма –  наш спосіб зробити свій внесок у реалізацію цієї візії.”  – зазначила Кристина Кацперска, маркетинг менеджерка компанії-благодійника проєкту Menlo Electric

“Я дуже вдячний нашим донорам та Фонду “Енергетична Дія для України” за те, що ви відгукнулися на наше прохання про допомогу. Також я хочу подякувати МОЗ* за їх дорадчу місію та за те, що за їх рекомендації наша лікарня потрапила в список лікарень, які облаштують гібридними сонячними системами. Вірю в те, що ця сонячна станція буде надійним джерелом резервного енергоживлення, адже вся високоточна апаратура та високовартісне обладнання, яке працює в медичних відділеннях лікарні цілодобово, потребує безперервного енергопостачання.” – прокоментував відкриття Лінник Андрій Олександрович, начальник Чернігівського обласного управління охорони здоров’я.

* – Лікарня постраждала внаслідок російської окупації в 2022 році, та була рекомендована МОЗ для цієї кампанії.

“В години блекаутів були пацієнти, які потребували невідкладної медичної допомоги. Наші лікарі заміщували електричне обладнання, дихаючи замість штучних вентиляційних систем, наші хірурги оперували під світлом ліхтариків, наші медсестри перев’язували пацієнтів, підсвічуючи собі телефоном. Це все було в нашому житті. Тому ми дуже цінуємо всі можливості додаткового енергозабезпечення. І ми дуже дякуємо за те, що наша лікарня стала першою в регіоні, яка тепер має сонячні панелі.” – підвела підсумки Лебедєва Тетяна Миколаївна, головна лікарка Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Команда Energy Act For Ukraine вже реалізувала подібний проекту в Ірпінському Академічному Ліцеї «Мрія», який був облаштований сонячною системою у межах кампанії Фонду “100 сонячних шкіл”. Попереду – відкриття гібридних сонячної системи в Іванківській Центральній Районній Лікарні, яке відбудеться 17 травня.

Благодійна організація Energy Act for Ukraine Foundation заснована у 2022 у відповідь на поширення енергетичної бідності в Україні через повномасштабне російське вторгнення. Фонд надає енергетичну допомогу на основі відновлюваних джерел енергії для посилення енергетичної незалежності об’єктів критичної та соціальної інфраструктури в Україні. Наразі Фонд веде свою діяльність в двох ключових напрямках: 

  • організація будівництва гібридних сонячних систем для шкіл (100 сонячних шкіл) та лікарень (50 сонячних лікарень) України*
  • постачання енергетичного обладнання, що працює на відновлюваних джерелах енергії для цивільного населення, лікарень та польових шпиталів.  

Garnier – бренд, що входить до портфелю L’Oréal Україна, пропонує засоби догляду, доступні для всіх, і прагне стати першим екологічним, натуральним брендом на ринку косметичних засобів масового попиту. З 1904 року Garnier виробляє ефективні, інноваційні косметичні продукти, натхненні і збагачені природою. Бренд Garnier дотримується принципів сталого розвитку, роками впроваджуючи їх у життя, створюючи формули косметичних засобів із все більшою кількістю інгредієнтів натурального походження, отриманих відповідальним шляхом та отриманих за програмою відповідальних закупівель. Бренд долучається до трансформації у напрямку сталого розвитку з метою створення більш інклюзивного та сталого суспільства.

Menlo Electric – польська компанія, яка спеціалізується на дистрибуції обладнання та комплектуючих для сонячних електростанцій у регіоні EMEA. В рамках благодійного проєкту компанії “Енергія для живлення твого майбутнього”, Menlo підтримує реалізацію сонячних проектів в закладах для дітей в країнах Європи.

Menlo Electric надасть Energy Act for Ukraine Foundation 300 кВт сонячних модулів, 80 кВт-год систем збереження енергії та інверторів для обладнання сонячними станціями принаймні 10 шкіл та лікарень України.

You may also like

Новини компаній

Клієнти ПриватБанку у прифронтових регіонах зможуть отримувати банківські послуги за допомогою мобільного банкомату

ПриватБанк стартував проект унікального в Україні мобільного банкомату, який буде обслуговувати клієнтів там, де немає ...

Comments are closed.