Приблизно 80 членів СОТ (із урахуванням країн – членів ЄС), зокрема, Україна, 21 січня підтримали Спільну заяву, де згадані члени СОТ не заборонятимуть, не обмежуватимуть продукти харчування на експорт у разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Всесвітньою продовольчою програмою.

Україна, як потужний експортер окремих видів сільськогосподарських товарів, має позитивний вплив у глобальну продовольчу безпеку, досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР), надає особливого значення досягненню ЦСР 2 «Подолання голоду, досягнення продовольчої безпеки, поліпшення харчування і сприяння сталому розвитку сільського господарства».

Заява є вагомим кроком, зважаючи на наслідки COVID-19.

В світі зросла невизначеність на сільськогосподарських ринках, погіршилось становище бідного населення і на це істотно вплинули обмеження експорту сільськогосподарської продукції.

Порушення регіональних та глобальних ланцюгів доставок знижують стимули для виробництва сільськогосподарських товарів, спричиняють нестабільність та ріст цін, викликають дефіцит продовольства, загрожують глобальній продовольчій безпеці.

Із текстом Спільної заяви можна ознайомитись у вкладенні.

За матеріалами прес-служби Мінекономіки

You may also like

Leave a reply