Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності» від 24 червня 2023 р. № 633.

Новим п. 5-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 428, передбачено, що з метою забезпечення однакового застосування всіма митними органами правил класифікації товарів рішення щодо класифікації товарів згідно з УКТЗЕД та рішення щодо зобов’язуючої інформації з питань класифікації товарів приймаються митними органами з урахуванням підходів до класифікації окремих товарів згідно з Комбінованою номенклатурою, закріплених у відповідних актах права Європейського Союзу (acquis ЄС), за умови, що такі підходи не суперечать положенням Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів.

Перелік актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) з питань класифікації окремих товарів згідно з Комбінованою номенклатурою оприлюднюється та актуалізується Держмитслужбою на її офіційному веб-сайті. Такий перелік має містити: назву акта права Європейського Союзу (acquis ЄС), код (на рівні 8 знаків) та опис товару, зазначений у такому акті.

Державній митній службі протягом 120 днів з дня опублікування цієї постанови доручено забезпечити:

– оприлюднення переліку рішень щодо класифікації товарів згідно з Комбінованою номенклатурою, передбачених у відповідних актах права Європейського Союзу (acquis ЄС) на день прийняття цієї постанови, за умови, що такі рішення не суперечать положенням Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, та оновлення такого переліку не рідше ніж раз на квартал;

– підготовку та оприлюднення інформації щодо відповідності кодів товарів, зазначених у відповідних актах права Європейського Союзу (acquis ЄС), кодам чинної версії товарної номенклатури УКТЗЕД;

– доопрацювання відповідного програмного забезпечення.

Постанова вводиться в дію через 120 днів з дня її опублікування.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.