Напочатку лютого компанії, що належать до Європейської Бізнес Асоціації, зустрілись з Міністром охорони здоров’я України Максимом Степановим, щоб оговорити нагальні суспільні питання, які дотичні до питань підприємців.
74 відсотки опитаних підвердили свою згоду персонально вакцинуватися Covid-19. До такої процедури не готові – 12 відсотків, не знають про свої плани – 13 відсотків.
49 відсотків компаній працедавців можуть створити умови для вакцинування своїх співробітників. 45 відсотків підприємців – залишають питання відкритим. 6 відсотків компаній – не проводитимуть на території компанії вакцинування.
Розгядався аспект паспортів вакцинації. 55 відсотків – підтримали ідею, 27 відсотків – не розуміють її сенсу, 18 відсотків – обдумують це питання.
В Україні кампанія з масової імунізації проти коронавірусної інфекції здійсниться відповідно до Дорожньої карти. Передбачає 5 етапів проведення вакцинації, яка за попередніми прогнозами завершитися вцінці 2021-го.
Планують залучити орієнтовно 4250 кабінетів щеплень, 572 мобільних бригад.
МОЗ вимагатиме ефективності вакцин від COVID-19 на рівні від 70%. Інші – не будуть придбані.
Переважно вакцини, які застосовують у світі, вимагають 2 дози введення. Відстежуватиме Міністерство на Інформаційному ресурсі з питань вакцинації, який розпочне роботу з середини лютого. Портал інтегруватиметься з державною системою Е-health. Для проектування ефективного інструменту нагляду вакцинації, МОЗ радиться з представниками ВООЗ, ЮНІСЕФ, CDC.
Щодо підтвердження GMP, Міністр коментував, що процедура можливо займе півроку, через затримки під час усунення зауважень до документів. За рекомендацією Держлікслужби були внесені зміни, які передбачають можливість віддаленої оцінки відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики в період карантину.
Підприємці мали інтерес до ситуації щодо нового порядку реєстрації дезінфекційних засобів. Так, Дорожня карта за оновленою процедурою перебуває на завершальній стадії проектування.
Документом передбачені 3 етапи впровадження нової процедури реєстрації: 1 – приведення у відповідність Постанови № 908 в частині формування експертними установами досьє на дезінфекційні засоби за принципом з лікарськими; 2 – імплементація Європейської директиви; 3 – створення Єдиного інформаційного порталу для подання запитів на реєстрацію.
За матеріалами Європейська Бізнес Асоціація