Перший заступник міністра еконмічного розвитку і торгівлі, Юлія Ковалів зазначила на своїй сторінці у Фейсбуці:

“В будь-якій країні антимонопольне регулювання є запорукою дотримання прав добросовісної конкуренції, захисту малого та середнього підприємництва, надійним партнером сумлінного бізнесу.

На жаль, в Україні регулювання економічної конкуренції за роки незалежності перетворилось на додаткову адміністративну перешкоду як для розвитку вітчизняного бізнесу, так і для залучення іноземних інвестицій.

Тільки уявіть що штраф за порушення діючого антимонопольного законодавства може складати до 10% від загального обороту компанії. В випадку міжнародних компаній такий штраф може бути значно більше ніж сукупні інвестиції в Україну. При цьому не існує чітких критеріїв визначення обсягу фінансових санкцій, властивий суб’єктивний підхід, а сама діяльність регулятора є недостатньо прозорою.

Якщо ми прагнемо залучити інвестиції до країни то маємо вже найближчим часом змінити підхід до настільки важливого законодавчого регулювання в економіці.

Тому починаємо антимонопольну реформу яка передбачена Коаліційною Угодою та Асоціацією з ЄС!

Зміна підходів до нарахування штрафів, значне підвищення публічності діяльності та рішень АМКУ, спрощення процедури розгляду економічних концентрацій – першочергові кроки до створення якісно нового регулювання. Законодавчі ініціативи вже в Верховній Раді, тому прохання їх підтримати та схвалити якмога швидше!

Далі ще розвиток саморегулюючих організацій, перегляд функцій регулятора, зміна підходу до визначення монополій.”

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Думка експерта

Як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва та не втратити статус платника єдиного податку IV групи?

Хто має подавати Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва? Сільгосптоваровиробники (юридичні особи) для переходу на спрощену систему оподаткування ...

Leave a reply