Перший заступник міністра еконмічного розвитку і торгівлі, Юлія Ковалів зазначила на своїй сторінці у Фейсбуці:

“В будь-якій країні антимонопольне регулювання є запорукою дотримання прав добросовісної конкуренції, захисту малого та середнього підприємництва, надійним партнером сумлінного бізнесу.

На жаль, в Україні регулювання економічної конкуренції за роки незалежності перетворилось на додаткову адміністративну перешкоду як для розвитку вітчизняного бізнесу, так і для залучення іноземних інвестицій.

Тільки уявіть що штраф за порушення діючого антимонопольного законодавства може складати до 10% від загального обороту компанії. В випадку міжнародних компаній такий штраф може бути значно більше ніж сукупні інвестиції в Україну. При цьому не існує чітких критеріїв визначення обсягу фінансових санкцій, властивий суб’єктивний підхід, а сама діяльність регулятора є недостатньо прозорою.

Якщо ми прагнемо залучити інвестиції до країни то маємо вже найближчим часом змінити підхід до настільки важливого законодавчого регулювання в економіці.

Тому починаємо антимонопольну реформу яка передбачена Коаліційною Угодою та Асоціацією з ЄС!

Зміна підходів до нарахування штрафів, значне підвищення публічності діяльності та рішень АМКУ, спрощення процедури розгляду економічних концентрацій – першочергові кроки до створення якісно нового регулювання. Законодавчі ініціативи вже в Верховній Раді, тому прохання їх підтримати та схвалити якмога швидше!

Далі ще розвиток саморегулюючих організацій, перегляд функцій регулятора, зміна підходу до визначення монополій.”

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply