Щітки склоочисника слід перевіряти кожні шість місяців і замінювати мінімум раз на рік. Якщо двірники погано прилягають до поверхні скла, їх гума пошкоджена або втратила еластичність, вони можуть почати скрипіти, залишати розводи та смуги, погіршувати видимість.

  • Візуальний огляд: перевіряємо стан щіток після зимової експлуатації;
  • Поради з обслуговування: як досягнути відмінних результатів очищення;
  • Чек-лист: як усунути проблеми в роботі двірників.

Візуальний огляд: перевіряємо стан щіток після зимової експлуатації

Взимку двірникам доводиться працювати в екстремальних умовах. Мороз, обмерзання скла, дощ, бруд негативно впливають як на гумові компоненти, так і на конструкцію та кріплення склоочисників. Тому після зими й напередодні сезону весняних злив слід провести огляд і оцінити стан щіток.

Звернути увагу слід на:

  1. Стан каркаса – чи немає корозії металу, особливо на стиках і кріпленнях.
  2. Гумову кромку – чи немає тріщин, розривів та інших пошкоджень. Особливо уважно перевірте наявність закруглених країв, які перешкоджають контакту щітки склоочисника з лобовим склом, знижуючи якість очищення.
  3. Рівномірність прилягання щітки – зношений або пошкоджений двірник не буде точно відповідати формі лобового скла, залишаючи неочищені зони на склі.
  4. Важіль – переконайтеся, що щітка надійно встановлена ​​на тримачі склоочисника.

Поради з обслуговування: як досягнути відмінних результатів очищення

Регулярне обслуговування щіток склоочисників допоможе забезпечити максимальну видимість, а, значить, вашу безпеку на дорозі.

  1. Регулярно очищайте лобове скло і гумки двірників. Не лінуйтеся мити скло авто, наприклад, під час заправки на АЗС, особливо взимку та в міжсезоння, – періоди найбільш інтенсивного забруднення.
  2. Використовуйте якісний омивач. Регулярно перевіряйте рівень рідини для очищення лобового скла та завжди дотримуйтесь зазначеної пропорції суміші.
  3. Стежте за станом щіток і дотримуйтесь регламенту заміни. Найкраще міняти двірники до, а також після кожного зимового сезону, не рідше одного разу на рік.
  4. Видаляйте листя та бруд зі скла. Не вмикайте двірники, якщо на їх шляху є листя або бруд, які можуть пошкодити гуму склоочисника.
  5. Не дозволяйте склоочисникам працювати «на суху». Тертя гуми об скло чинить суттєвий опір приводу, викликаючи його підвищене зношування, але головне – стирає робочі кромки гумки. Вибирайте режим роботи склоочисників відповідно до інтенсивності дощу.
  6. Ніколи не використовуйте двірники для видалення криги або інею з лобового скла. Замість цього використовуйте скребок або обігрів скла, щоб розтопити сніг і кригу.
  7. Вибирайте правильні щітки. Завжди дотримуйтеся розмірів, рекомендованих заводом-виробником вашого автомобіля. У разі, якщо щітки будуть довшими за штатні, вони чіплятимуться одна за одну під час роботи. Короткі ж склоочисники зменшать площу огляду для водія та пасажирів. Це не лише некомфортно, але й небезпечно.

Чек-лист: як усунути проблеми в роботі склоочисників

Попри оптимальне технічне обслуговування та регулярну заміну щіток склоочисників, результати очищення залишають бажати кращого? Причин може бути декілька. Скористайтеся чек-листом і дізнайтеся, як можна усунути проблему.

Причина поганого очищення Як усунути поблему? 
Встановлена щітка склоочисника не підходить для автомобіля. Скористайтеся безкоштовним додатком Bosch Wiper App або зайдіть на сайт boschwiperblades.com, щоб швидко та точно підібрати потрібну пару двірників. Досить вказати марку, модель і рік випуску вашого авто.
Щітка деформована або зношена. Закінчився термін служби двірників, їх слід замінити. Зверніть увагу на безкаркасні щітки Bosch Aerotwin. Завдяки технології Power Protection Plus вони забезпечують відмінні результати очищення з мінімальним шумом і тривалим терміном служби.
«Нерідне» лобове скло. Якщо в авто робили заміну лобового скла, для коректної роботи щіток потрібно перевірити та відрегулювати контактний тиск і кут контакту. Краще звернутися в Бош Авто Сервіс.
Проблема з електродвигуном або механізмом склоочисника. Професійна перевірка системи в автомайстерні допоможе усунути проблему.

Огляд або встановлення нового комплекту щіток склоочисників – простий, доступний, але критично важливий пункт весняного обслуговування автомобіля. Виконуйте його та будьте в безпеці в будь-яку погоду!

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівнииків (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії в 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами і рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних і надихаючих продуктів та послуг. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: : www.bosch.ua, www.bosch.com.

You may also like

Leave a reply