Чиновники нестимуть персональну відповідальність за затягування з видачею дозволів

Чиновники нестимуть персональну відповідальність за затягування з видачею дозволів

Члени парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримали законопроект №7373. Документ суттєво посилює відповідальність посадовців за штучне затягування з видачею дозвільних документів (сертифікатів, дозволів та ін.)

Про це повідомила ініціатор та співавтор законопроекту №7373, народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

За її словами, в документі є три важливих новації.

По-перше, в ньому розширюються підстави для притягнення чиновників до відповідальності. Вони не зможуть відмовити у прийомі документів або видачі дозволів з надуманих причин. Те ж саме стосується додаткових платежів у різноманітні фонди – такі дії каратимуться законом.

По-друге, Державна регуляторна служба наділяється правом розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення на посадовців. Це пришвидшить розгляд справ, пов’язаних з незаконними діями чиновників.

По-третє, реальні важелі впливу отримають представники громадського сектору. Представники громадських об’єднань, зокрема, члени Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, члени регіональних рад підприємців, члени громадських рад зможуть складати адміністративні протоколи на незаконні дії чиновників.

«У посадовців багато можливостей, щоб не виконувати свою роботу. Навіть якщо десятки і сотні тисяч громадян місяцями оббивають пороги кабінетів, бо їм не видають якусь довідку, за це ніхто не відповідатиме. З цим варто покінчити. Чиновники не можуть бути привілейованою групою. Вони повинні відповідати за те, що роблять або чого не роблять», – зазначила Оксана Продан.

В законопроекті також вводиться персональна фінансова відповідальність чиновників. За адміністративні порушення, пов’язані з видачею дозволів, вони каратимуться штрафами в розмірі від двадцяти до ста сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 280 до 2 890 грн).

Оставить комментарий