Проаналізувавши ситуацію та виклики у сфері місцевого економічного розвитку Галицинівської ОТГ, як-от: з освітніх потреб, для кар’єрного і професійного зростання, для стимулювання до підприємництва та посилення конкурентоспроможності на ринку праці, громада досягла рішення створити Бізнес інкубатор на базі Центру освіти дорослих.
Програма USAID DOBRE надала підтримку у реалізації такого проекту та забезпечила придбання швейних машин, гончарних приладів, офісного та медійного обладнання для Інкубатору. Галицинівська сільська рада здійснила закупівлю меблів та виконання ремонтних робіт. У результаті тісної співпраці, в ОТГ діють 4 філії Бізнес інкубатору: 3 швейного спрямування і 1 із гончарства.
Коли виникла надзвичайна ситуація у зв’язку із загрозою поширення захворювання на коронавірус COVID-19, Галицинівська ОТГ разом із громадськістю, представники місцевого бізнесу та тренери Центру освіти дорослих вирішили зробити дизайн та пошити захисні маски для обличчя. Варто відзначити, що громадяни, які долучились до пошиття масок, виконують таку роботу на волонтерських засадах. Мешканці розуміють важливість власного внеску у подоланні проблем громади.
Фото 1. Волонтерка готує викрівки для шиття захисних масок
Перші 100 масок пошито та розповсюджено по 6 населених пунктах громади (с.Галицинове, Лимани, Лупареве, Українка, Прибузьке, Степова Долина) серед працівників соціальних закладів та працівників органів місцевого самоврядування.
Фото 2. Перші 100 масок пошито
Посилання на сторінку Галицинівської ОТГ у Фейсбук
«Я з радістю погодилася допомогти групі волонтерів і тренеру в пошитті захисних масок. Для мене, насамперед, – це справа добра і взаємодопомоги. Тому закликаю усіх небайдужих долучатися до подібних ініціатив та проявляти піклування про інших у дії», – зазначила Олена Павлюченко, волонтерка із с. Лимани.
Фото 3. Тренерка консультує волонтерів, як опанувати роботу на швейній машинці
Тренерка Ольга Сердюк (кравчиня-вишивальниця, мешканка с. Галицинове) підкреслила: «Ціллю заходу є пошиття захисних багаторазових масок для мешканців нашої громади, які залишаються працювати в умовах карантину або просто не мають змоги придбати собі засоби індивідуального захисту. Я радію, що можу долучитися до такої важливої справи та бути корисною людям та громаді в цілому, адже проявляти любов не лише на словах у наш час дуже цінно, з огляду на те, що пандемія охопила вже майже увесь світ. Ми хочемо забезпечити безпечне перебування наших односельчан та представників усіх населених пунктів громади в громадських місцях і допомогти їм почувати себе захищеними».
Для підтримки громадської ініціативи та соціального захисту населення вирішили пошити ще 1500 масок за кошти бізнесу, 1500 масок за кошти Молодіжної ради і 182 маски за кошти військових. У громаді є багато людей поважного віку та соціально незахищених, яким в умовах пандемії необхідно бути на самоізоляції та не піддавати ризику здоров’я. У першу чергу, маски будуть розповсюджені серед них.
Фото 4. Волонтерка із с. Українка шиє маски
«Я особисто та мої колеги дуже вдячні за такий приємний та корисний подарунок, адже в умовах нинішнього дефіциту багаторазові маски – справжня знахідка! Беручи їх до рук, розумієш, скільки тепла та зусиль наші волонтери вклали в кожну модель. Окремо хочу відзначити гарний дизайн! Обов’язково буду носити їх на роботі та берегти», – розказала Світлана Лаврусенко, економіст Відділу освіти, культури, молоді та спорту Галицинівської сільської ради.
Карантин завершиться, а старт, який дало пошиття масок, є хорошим доказом того, що така діяльність затребувана, дає можливість громаді не залежати від інших обставин та забезпечити жителів необхідними засобами захисту. Галицинівська сільська рада розуміє важливість підтримки та співпраці із бізнесом. Бізнес інкубатор допомагає підтримати розвиток підприємництва та посилити сприятливі умови для економічного зростання громади. Швейній справі у громаді бути!
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців Програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа центр, Social Boost, Фундація підтримки місцевої демократії, Польща (FRDL/FSLD), Малопольска школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Національний Демократичний Інститут (NDI).