За 2022 рік загальна сума донатів нідерландської IT-компанії Levi9 перетнула позначку у 12 млн гривень і майже всі кошти — близько 11 млн — направили на потреби армії. Ще в березні компанія створила внутрішній фонд, в який щомісяця надходить фіксований відсоток від заробітної платні кожного левінайнера. Головний офіс подвоює зібрані кошти, які потім передаються на потреби ЗСУ і гуманітарну допомогу. Окрім цього левінайнери проводять нетипові благодійні активності, як-то марафони, аукціони та челенджі. Враховуючи, що обсяг і кількість донатів від українців щомісяця нерівномірні, а регулярно виділяють на це кошти близько 10% населення, такі активності заохочують айтівців донатити більше і частіше.

Щомісячно Levi9 виходить передавати близько 1 млн грн на потреби військових. Подальший розподіл коштів визначається голосуванням серед левінайнерів. Так весною та восени IT-фахівці хотіли донатити безпосередньо на потреби армії, тоді як влітку було більше бажання фінансово підтримувати парамедиків. Схожа картина по розподілу донатів простежується і на платформі United24: 83% коштів українці надіслали на рахунок ЗСУ, 11% від загальної суми надійшли для медичної допомоги, а на гуманітарну допомогу припадає 6% від суми надходжень.

Перший зимовий місяць став одним із найпродуктивніших з точки зору зібраних коштів серед IT-фахівців та їхньої готовності брати участь у благодійних ініціативах. У грудні крім традиційних зборів особливо ефективно провели кампанію #Levi9DOBRO: левінайнери стали Миколайчиками для ВПО дітей разом із RECHI.SUPPORT, а також передали 11 коробок з одягом для благодійного магазину Кенгуруш. Висока ініціативність серед IT-фахівців у грудні пояснюється загальною зміною пріоритетів на ці свята: благодійність була майже на рівні з подарунками найріднішим. Схожа тенденція простежується і загалом серед українців: липень, друга половина осені та початок зими стали найпродуктивнішими з точки зору переданих на ЗСУ коштів.  Масовані обстріли критичної інфраструктури та блекаути були найголовнішим драйвером збільшення кількості донатів у жовтні-грудні у порівнянні з минулими місяцями.  

Окрім військових зборів цікава статистика простежується й у внутрішньому аукціоні Levi9 в рамках #Levi9DOBRO, під час якого левінайнери виставляють на продаж свої лоти та купляють їх одне в одного. Найпродуктивнішим місяцем для аукціонів також був грудень: тоді вийшло зібрати більш ніж 125 000 грн. Найдорожчий лот був проданий за 22 500 грн, і ним став браслет з останньої партії сталі заводу “Азов” з автографом Валерія Залужного. За весь час існування благодійної механіки IT-фахівці виставляли на продаж власні музичні інструменти, одяг, літературу і навіть трофеї з фронту як от Реактивний Піхотний Вогнемет “Джміль”. 

“Ми відносно невелика сервісна IT-компанія нового покоління, що нараховує близько тисячі спеціалістів, з яких понад 300 співпрацюють із нами в Україні.  Водночас нам вдається збирати суми, які цілком можна порівняти з донатами колег по ринку. Ми намагаємося робити й незвичні активності. Наприклад, у 2022-му наша українська команда пробігла 7383 благодійних кілометри, брала участь у внутрішніх аукціонах, весь листопад не голила бороди, і все заради одного — зібрати якомога більше грошей на допомогу армії. Ми продовжимо мобілізовувати наші зусилля і плануємо допомагати ще більше. Дуже сподіваємося, що цього року гроші потрібно буде перераховувати вже на відбудову нашої держави та деокупованих територій” —  коментує Валентин Коряко, Delivery Center Director, Levi9 Ukraine.

Про Levi9

Levi9 IT Services — це сервісна ІТ-компанія нового покоління зі штаб-квартирою в Амстердамі (Нідерланди) та 6-ма делівері-центрами в Східній Європі. Компанія заснована у 2001 році та має назву на честь комети Levy9, яка в 1994 році назавжди змінила Юпітер. Levi9 так само має ціль залишити слід в історії ІТ-сфери, змінивши підхід до аутсорсу. Компанія створює інноваційні рішення для понад 50 клієнтів і спеціалізується на розробках для B2B і В2С бізнесу у сфері фінансів, автомотів, електронної комерції тощо. У 2021 році компанія отримала відзнаку World-Class Workplace від незалежної агенції із забезпечення задоволеності працівників Effectory. В Україні компанія працює з 2008 року та має команду з понад 300 ІТ-фахівців, що залучені на проєкти віддалено чи працюють в сучасних офісах у Києві та Львові.

You may also like

Новини компаній

Наглядова рада ПриватБанку підтвердила пріоритети найкращих стандартів корпоративного управління та ефективного розвитку найбільшого державного банку

Пріоритетами нового складу наглядової ради ПриватБанку є продовження традицій найкращих світових практик корпоративного управління, подальший ...
Новини компаній

Українці зможуть отримати додаткову підтримку, якщо отримують грошову допомогу від міжнародних організацій через ПриватБанк

Українці, які отримують допомогу від міжнародних організацій через ПриватБанк на картку Mastercard, зможуть отримати додаткові ...

Comments are closed.