Бізнес спільнота, автори творів (музичних) звернули увагу на важливість прозорості та справедливості у реформуванні авторського права.

Про це йшлося на події “Реформа авторського права – як забезпечити інтереси бізнесу та авторів?”, ініційованою Європейською Бізнес Асоціацією.

Обговорювали проблеми з акредитаціями організацій колективного управління,  важливість імплементації в правовому полі дієвих та прозорих механізмів розподілу роялті між авторами; переформування системи сплати відрахувань з обладнання за «приватне копіювання»; подолання проблем з інтернет піратством; розвиток стрімінгових ресурсів та технології захисту від незаконного копіювання авторських творів.

Тіньовий ринок майже незмінний у державі. Приміром, нелегальним є кожен 3-ій смартфон. А імплементування додаткових відрахувань як наслідок впливатиме на розширення тіньової економіки. І це плюс кошти на споживача, адже % відрахувань закладатимуться у ціну техніки.

Непрозорість системи розподілу отриманих роялті між авторами, коли не відомо, кому перераховані кошти, за якою методологією та критеріями.

Опрацьовуються різні моделі призначення компенсації за приватне копіювання, репрографічне відтворення. Вони не є готовими, грунтуються на прогнозах.

Проект закону №4537 має вирішити питання авторського права. Відповідно до нього акредитовані ОКУ (організації колективного управління) зобов’язані мати  електронну систему, яка б уможливила зареєструватися  в ній в персональному кабінеті зацікавленим та мати постійний доступ до інформації отриманих коштів, критеріїв автоматичного розподілу між авторами, розмір компенсацій, який отримали за авторський твір.

Документ скасує «додатковий податок» на обладнання для споживачів, залишивши такий збір виключно на певні типи матеріальних носіїв, що можуть використовуватись для виконання, зберігання копій об’єктів авторського права.

Обговорення за лінком

За матеріалами Європейської Бізнес Асоціації

You may also like

Leave a reply