Відповідний проект закону № 6570 зареєстровано в парламенті. Автори проекту – народні депутати Оксана Продан, Сергій Мельник та Іван Куліченко.

За словами народного депутата, представника Голови Асоціації міст Віталія Кличка у Верховній Раді України Оксани Продан, схвалення документу допоможе місцевим громадам  зберегти доходи. Ціна питання – 1,9 млрд. грн. Саме стільки місцеві громади отримали у 2016 році від акцизу із реалізації тютюнових виробів.

Нагадаємо, відповідно до чинного Податкового кодексу, Кабінет Міністрів зобов’язаний розробити та внести на розгляд парламенту закон, який би позбавляв місцеві бюджети доходів з «тютюнового» акцизу. В тексті проекту закону № 6570 ця норма скасовується.

«Рівень життя в містах та селах України напряму залежить від повноважень місцевих громад та їх доходів. За жодних умов не можна забирати всі кошти в центральний бюджет і залишати людей на голодному пайку. Мери зі всієї України закликали Уряд зберегти акциз від реалізації тютюнових виробів, відповідне рішення було схвалено правлінням Асоціації міст. Сподіваюся, найближчим часом він був ухвалений і здоровий глузд переможе», – зазначила Оксана Продан.

You may also like

Leave a reply