Правління Національного банку України прийняло постанову «Про внесення змін до Положення щодо провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» № 150, якою Положення викладено в новій редакції.
Зокрема, змінено вимоги до страховиків, що мають намір здійснювати страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, в частині відповідності вимогам законів “Про страхування” та “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”.
Згідно з пп. 1 п. 5 Положення страховик мусить мати діючу ліцензію на здійснення діяльності із страхування, що включає класи страхування 8 та 9, визначені ст. 4 Закону про страхування (раніше класи не визначалися); здійснював/здійснює укладання договорів страхування сільськогосподарської продукції хоча б в одному з таких періодів з 2017 року до 2021 року включно не менше ніж протягом трьох будь-яких календарних років цього періоду (раніше – протягом п’яти календарних років) – пп. 2 п. 5 Положення.
З 2022 року до року, що передує даті звернення страховика до Національного банку (включно), не менше ніж протягом будь-якого одного календарного року цього періоду, страховик має: нараховані страхові премії (страхові платежі) за договорами добровільного страхування сільськогосподарської продукції / страхування сільськогосподарської продукції за класами страхування 8 та/або 9, визначеними статтею 4 Закону про страхування; щонайменше одну здійснену страхову виплату (виплату страхового відшкодування) за такими договорами (дотепер класи страхування не визначалися).
Уведено вимогу про те, що щодо страховика у зв’язку з порушенням вимог до капіталу платоспроможності та/або мінімального капіталу протягом останніх 12 календарних місяців поспіль, що передують даті звернення страховика до Національного банку (пп. 5 п. 5 Положення):
– не подавалося до Національного банку повідомлення, передбачене частиною першою статті 117 та/або частиною першою статті 118 Закону про страхування, та/або не подавався до Національного банку для погодження план відновлення діяльності страховика (оновлений план відновлення діяльності страховика, виправлений план відновлення діяльності страховика) або план фінансування страховика (оновлений план фінансування страховика);
– не погоджувався Національним банком план відновлення діяльності страховика (оновлений план відновлення діяльності страховика, виправлений план відновлення діяльності страховика) або план фінансування страховика (оновлений план фінансування страховика).
Затверджено й інші зміни.
Джерело: Lexinform