Правління Національного банку України прийняло постанову «Про внесення змін до Положення щодо провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» № 150, якою Положення викладено в новій редакції.

Зокрема, змінено вимоги до страховиків, що мають намір здійснювати страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, в частині відповідності вимогам законів  “Про страхування” та “Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою”.

Згідно з пп. 1 п. 5 Положення страховик мусить мати діючу ліцензію на здійснення діяльності із страхування, що включає класи страхування 8 та 9, визначені ст. 4 Закону про страхування (раніше класи не визначалися);  здійснював/здійснює укладання договорів страхування сільськогосподарської продукції хоча б в одному з таких періодів з 2017 року до 2021 року включно не менше ніж протягом трьох будь-яких календарних років цього періоду (раніше – протягом п’яти календарних років) – пп. 2 п. 5 Положення.

З 2022 року до року, що передує даті звернення страховика до Національного банку (включно), не менше ніж протягом будь-якого одного календарного року цього періоду, страховик має: нараховані страхові премії (страхові платежі) за договорами добровільного страхування сільськогосподарської продукції / страхування сільськогосподарської продукції за класами страхування 8 та/або 9, визначеними статтею 4 Закону про страхування; щонайменше одну здійснену страхову виплату (виплату страхового відшкодування) за такими договорами (дотепер класи страхування не визначалися).

Уведено вимогу про те, що щодо страховика у зв’язку з порушенням вимог до капіталу платоспроможності та/або мінімального капіталу протягом останніх 12 календарних місяців поспіль, що передують даті звернення страховика до Національного банку (пп. 5 п. 5  Положення):

– не подавалося до Національного банку повідомлення, передбачене частиною першою статті 117 та/або частиною першою статті 118 Закону про страхування, та/або не подавався до Національного банку для погодження план відновлення діяльності страховика (оновлений план відновлення діяльності страховика, виправлений план відновлення діяльності страховика) або план фінансування страховика (оновлений план фінансування страховика);

– не погоджувався Національним банком план відновлення діяльності страховика (оновлений план відновлення діяльності страховика, виправлений план відновлення діяльності страховика) або план фінансування страховика (оновлений план фінансування страховика).

Затверджено й інші зміни.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Виробник спиртного напою не може двічі оскаржити рішення органу сертифікації, але може скаржитися до Держпродспоживслужби

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку оскарження рішень органів ...

Comments are closed.