Благодійний фонд «МХП – Громаді» фінансово долучився до облаштування 75
укриттів: у дитячих садочках, школах та лікарнях. Заклади розташовуються у
невеликих населених пунктах у 8 областях України. Загальна сума допомоги, виділеної
на укриття, становить 6,6 млн грн.
«У той час, коли карта України чи не щодня “червона” від повітряних тривог та масованих ракетних атак, навчальним закладам важливо мати безпечні місця, де діти з вчителями матимуть змогу дочекатися відбою. Батьки мають знати, що їхні діти захищені й забезпечені найнеобхіднішим: від води до вбиралень», – коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».
Тому благодійний фонд у різних регіонах визначив облаштування укриттів як одне з пріоритетних завдань. Адже без них 72 освітні заклади, в яких навчається майже 13 тисяч дітей, з початку вересня могли не запрацювати. Школи та садки просили про різну допомогу: обігрівачі, ремонт приміщень, закупівлю меблів, парт, підлогового покриття, облаштування вбиралень чи кондиціонування повітря.
«Ми розуміли, що укриття мають стати місцями, де зможе перебувати велика кількість дітей протягом кількох годин. Часто ми передбачаємо, що в цих укриттях ще можна проводити заняття – уроки чи ігри з дошкільнятами. І як ми бачимо від початку жовтня, ворог намагається створити для цього всі “умови”», – наголошує Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП. Найчастіше просили допомогти з кондиціонування та водовідвіденням. А в школі в с. Степанці надійшло прохання на будівництво укриття з нуля. Там навчальний заклад на 274 учні не може вийти в офлайн-формат.
«Ми відгукнулися й на це прохання. Пішли в проєкт вартістю 2,9 млн грн. Наразі там триває будівництво. Сподіваємося найближчим часом відчинити школу з новим укриттям. Бо українські діти мають знати, що поки росіяни нищать, дорослі стають опорою та вже відбудовують Україну», – додає Павло Мороз. Благодійний фонд продовжує підтримувати й розвивати соціальну інфраструктуру, бо під час війни безпека дітей – це про наше майбутнє.
Укриття по регіонах у цифрах:
Київська область – 7 сховищ
Вінницька область – 43 сховища
Черкаська область – 11 сховищ
Сумська область – 3 сховища
Івано-Франківська область – 1 сховище
Тернопільська область – 2 сховища
Хмельницька область – 1 сховище
Львівська область – 7 сховищ