Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 і від 14 липня 2021 р. № 723» від 14 жовтня 2022 р. № 1194, згідно з якою держава надаватиме фінансову підтримку суб’єктам підприємництва на відновлення виробничих потужностей, зруйнованих частково або повністю внаслідок проведення (воєнних) бойових дій.
Як прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки). Виконання зобов’язань по таким кредитам частково (до 80%) буде забезпечуватись державною гарантією.
Під виробничими потужностями суб’єкта підприємництва, зруйнованими частково або повністю внаслідок проведення (воєнних) бойових дій, розуміються основні засоби суб’єкта підприємництва, часткове або повне руйнування, викрадення яких внаслідок проведення воєнних (бойових) дій або розташування на території, що перебувала в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), підтверджується відповідними документами (акти руйнувань та пошкоджень із зазначенням їх причини, акти пошкодження (знищення) рухомого майна, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо відкриття кримінального провадження, реєстрові дані Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, звіт про оцінку майна (акт оцінки майна).
Для реалізації визначеної мети надання державної підтримки суб’єкт підприємництва, серед іншого, повинен відповідати таким критеріям:
- провадження станом на 1 січня 2022 р. прибуткової господарської діяльності протягом року, що підтверджується даними річної фінансової звітності;
- виробничі потужності на дату звернення за отриманням державної підтримки, розташовані на території не ближче ніж за 50 кілометрів до районів проведення воєнних (бойових) дій, що не перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Джерело: Lexinform