Найчастіше в Україні шукають бензин, на другому місті – дизельне пальне, на третьому – газ. Такими є результати тестування сервісу «Де пальне», який запустила компанія Vodafone більше місяця тому у тестовому режимі.
Географія запиту на пальне виглядає наступним чином: найчастіше пальне шукали кияни та мешканці київської області, на другому місці – жителі Дніпропетровщини, на третьому – Полтавчани. Кіровоградська та Сумська області розділили четверте і п’яте місце за кількістю запитів.
«Де пальне» – це безкоштовний сервіс пошуку пального поряд з домом за допомогою SMS.
Для того, щоб дізнатись, де неподалік можна заправитись, потрібно відправити SMS на короткий номер 225. В залежності від виду пального, яке потрібно знайти, в тексті треба вказати цифру:
- 1 –газ;
- 2 –бензин;
- 3 –дизельне пальне.
Vodafone знайде найближчу до клієнта/клієнтки заправку з потрібним видом пального та сповістить про наявність. Користувачу/користувачці сервісу надійде SMS «Обраний Вами вид пального знайдено» і адреса АЗС.
Якщо бак вже повний і інформування більше не потрібне, його можна відключити, надіславши SMS зі словом «СТОП» на номер 225. Поки СТОП не буде надіслано, сервіс буде інформувати про наявність пального, але не більше 3 разів на добу.
За один раз можна замовити тільки один вид пального, якщо SMS було декілька, Vodafone відправить інформацію у відповідь на останній запит.
Послуга використовує дані по зовнішньому API від web-розробника з Кропивницького Романа Багатого, який створив Telegram-бот PetrolAlertUA, сервіс про наявність пального на АЗС. Послуга «Де пальне» стане у нагоді тим, хто не користується Telegram, також вона автоматизує процес пошуку пального. Користувачам сервісу не потрібно писати свою адресу, місцезнаходження визначається автоматично, після згоди на отримання такої інформації під час реєстрації в сервісі.
Про Vodafone
Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, зокрема мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні та має партнерські угоди з операторами 48 країн. Станом на 31 березня 2022 року Vodafone надає послуги понад 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйонам користувачів фіксованого інтернету, 22 мільйонам користувачів ТВ-послуг та об’єднує понад 150 мільйонів IoT пристроїв і платформ. Vodafone має найбільшу 5G мережу у Європі, надаючи послуги основі технології 5G у 11 країнах. Більш детальна інформація на сторінці: www.vodafone.com.
Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, що надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G, фіксованого зв’язку та інтернету. Інвестиції Vodafone у період активного будівництва мереж швидкісного в 2015 – 1 кв. 2022 року перевищили 32,7 млрд грн. Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство й розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються близько 19 млн клієнтів. З грудня 2019 року Vodafone Україна входить до складу NEQSOL Holding.
Про NEQSOL Holding
NEQSOL Holding – це диверсифікована група компаній, що працюють у різних галузях і країнах. Основні напрями діяльності: нафтогазова, телекомунікаційна, високотехнологічна і будівельна галузі.
Група компаній працює у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Україні, Грузії, Казахстані, ОАЕ та інших країнах.
Наприкінці 2020 року у зв’язку з планами щодо подальшого розвитку бізнесу в Україні холдинг відкрив представництво в Україні.