Екстремальні температури, нерегулярне використання, короткі поїздки та вік авто – головні причини, що впливають на пускову потужність акумуляторної батареї. Як запобігти виходу АКБ з ладу?
- Фактори, що впливають на пускову потужність АКБ;
- Як продовжити термін служби автомобільного акумулятора;
- Як заощадити на придбанні нової батареї?
Ви знаєте, в якому стані акумуляторна батарея вашого автомобіля? Більшість водіїв згадують про акумулятор тільки, коли двигун відмовляється заводитися, а трапляється це найчастіше в холодну зимову пору. Однак літня спека – не менш небезпечна для АКБ. Чому екстремальні температури впливають на пускову потужність АКБ та які ще фактори ризику існують.
- Екстремальні температури.
Літня спека з екстремально високими температурами може привести до втрати заряду акумулятора. На жаль, проблему часто неможливо виявити, поки не стане занадто пізно.
Як запобігти проблемі?
- По можливості уникайте паркування на сонці;
- Регулярно перевіряйте ступінь зарядки АКБ і в разі необхідності заряджайте. Мінімальний показник напруги розімкнутого ланцюга повинен бути не менше 12,5 В, а в ідеалі – 12,7В;
- Періодично оглядайте стан клем – вони повинні бути не окисленими;
- Тримайте під контролем стан генератора;
- При поїздках на великі відстані не допускайте перезаряджання батареї. Для цього, наприклад, можна їхати з увімкненими фарами, під час стоянки включати максимальну кількість приладів, які споживають електроенергію.
Якщо батарея все-таки потребує заміни, встановлення нової краще довірити професіоналам. Адже акумулятор тісно пов’язаний з іншими електронними компонентами в автомобілі. Якщо електричне коло між АКБ і комп’ютерною системою автомобіля порушене, дані в блоках управління та інформаційно-розважальних системах можуть бути втрачені. Електронні компоненти, такі як радіоприймачі та вікна, можливо, потрібно буде перепрограмувати.
- Нерегулярне використання.
Багато водіїв думають, що при вимкненому двигуні електроенергія не витрачається. Це не так. Деяким системам, таким як сигналізація та замки, функції безключового доступу та навігації, потрібна електрика, навіть коли автомобіль припаркований. Саме тому після простою в гаражі протягом декількох тижнів автомобіль може не завестися. Найчастіше подібна неприємність трапляється в холодну погоду або якщо батарея стара.
Як запобігти проблемі?
- Якщо автомобілем довго не користувалися, акумулятор потрібно перевірити та зарядити за потреби, використовуючи спеціальний зарядний пристрій (найкраще – в умовах Бош Авто Сервісу під контролем фахівців, які мають відповідне обладнання та досвід).
- Водіння автомобіля один раз на тиждень протягом як мінімум сорока хвилин допоможе запобігти проблемам з запуском.
- Часті короткі поїздки.
При водінні в умовах «дім-робота-магазин», коли автовласник проїжджає тільки короткі відстані, акумулятор не може повністю перезарядитися. Навіть якісний і місткий акумулятор при такій експлуатації може передчасно вийти з ладу.
Як запобігти проблемі?
- Хоча б раз на місяць вирушайте в далекі поїздки на автомобілі, щоб зарядити акумулятор через генератор.
- Вік автомобіля.
Зі збільшенням віку автомобіля потужність акумулятора може знижуватися через корозію та сульфатацію, які перешкоджають правильній зарядці.
Як запобігти проблемі?
- Регулярно перевіряйте акумулятор, щоб гарантувати належний рівень заряду та працездатність АКБ.
Як заощадити на придбанні нового акумулятора?
Важливо підбирати ту модель, яка в змозі покрити всі потреби автомобіля в енергії. Не варто купувати дорогу модель АКБ, якщо у вас відносно простий автомобіль. Потенціал батареї не буде використовуватися повністю, а ви переплатите там, де можна було б заощадити. Виробники враховують цей фактор. Наприклад, більш бюджетна лінійка акумуляторів S4 від Bosch підійде для авто з невеликою кількістю споживачів. У ній закладено ряд технологічних переваг, що забезпечують ефективну роботу АКБ. Решітка Power Frame забезпечує кращу провідність, оптимальне проходження струму та зменшення ймовірності корозії. Це гарантує високий пусковий струм і швидкий заряд акумулятора. Тому на автомобілях з невеликим рівнем енергоспоживання батареї серії Bosch S4 будуть забезпечувати надійне та тривале енергопостачання.
Для авто преміального класу з високим рівнем енергоспоживання оптимальний вибір – АКБ лінійки S4E з удосконаленою технологією EFB (Enhanced Flooded Battery). Вони спеціально розроблені для легкових автомобілів з системою «старт-стоп». Завдяки підвищеній стійкості до циклічних навантажень вони забезпечують упевнений пуск двигуна навіть у разі, якщо під час стоянки акумулятор живить велику кількість споживачів електроенергії.
Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами і рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних і надихаючих продуктів та послуг. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.
Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.
Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: : www.bosch.ua, www.bosch.com.