Роботодавець – найперший партнер столичної служби зайнятості у вирішенні питань ринку праці, головним з яких є працевлаштування безробітних громадян та забезпечення високого рівня зайнятості населення. У відносинах з роботодавцями та найманими працівниками служба зайнятості бере на себе роль своєрідного посередника, щоб якомога повніше задовольнити інтереси кожної із сторін трудових відносин.
«Служба зайнятості допомагає роботодавцям в укомплектуванні вакансій висококваліфікованими фахівцями і готова взятися за виконання будь-якого замовлення, незалежно від кого воно надійшло – малого підприємства, великого промислового гіганта, фізичної особи – підприємця чи міністерства. Маємо багатий позитивний досвід співпраці», – наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Свідченням поглиблення співпраці столичної служби зайнятості з роботодавцями є збільшення кількості поданих ними до КМЦЗ вакансій. Сьогодні кількість вакансій у базі Київського міського центру зайнятості перевищує докарантинний рівень. Станом на 1 жовтня 2020 року кількість вакансій становила 10 335 одиниць (на 1 березня 2020 було 8727 вакансій). За видами економічної діяльності найбільше вакансій налічується в освіті (15%), у сфері державного управління й оборони (14%), на транспорті (13%), у сфері адміністративного обслуговування (12%), у переробній промисловості (11%), в оптовій та роздрібній торгівлі (8%).
Київський міський центр зайнятості також постійно проводить інформаційно-консультаційну роботу з легалізації трудових відносин. З метою інформування роботодавців щодо законодавства про зайнятість та легалізацію трудових відносин за 9 місяців 2020 року було проведено 186 семінарів на тему: «Загальні засади співпраці служби зайнятості з роботодавцями, в т.ч. особливості працевлаштування осіб з інвалідністю», в яких взяли участь 1037 роботодавців. Фахівці районних філій КМЦЗ відвідали 1275 роботодавців. Під час карантину спеціалісти столичної служби зайнятості проводили онлайн заходи: презентації роботодавця, вебконференції, де особлива увага акцентувалась на темі легалізації трудових відносин.
Починаючи з вересня 2020 року КМЦЗ, спільно з інспекторами Державної служби України з питань праці, на платформі ZOOM запровадив онлайн консультації для роботодавців, під час яких вони отримували інформацію про послуги служби зайнятості та недопущення використання незадекларованої праці. На сьогоднішній день проведено 21 таку консультацію.
Київський міський центр зайнятості сьогодні це:
- Найбільша база можливостей
- Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців