За перші три місяці 2018 року співробітники податкових інспекцій провели 809 перевірок суб’єктів господарювання, які торгують технічно складною Побутовою технікою.
Про це повідомив в.о. начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями департаменту аудиту ДФС України Станіслав Кубрін під час круглого столу «Безконтрольна реалізація товарів в Україні на прикладі продажу смартфонів в онлайн-магазинах», який відбувся в інформаційному агентстві «УНІАН» у Києві.
«Минулого року з травня по грудень ми провели 459 перевірок суб’єктів господарювання, які продають технічно складну побутову техніку, до якої, зокрема, належать комп’ютери і мобільні телефони. В результаті було нараховано 2,2 млн грн штрафних санкцій. Цього року ми активізували роботу. І за перший квартал 2018 року вже було проведено 809 перевірок суб’єктів господарювання, яким за порушення правил торгівлі було нараховано 3,6 млн штрафних санкцій», – повідомив Станіслав Кубрін.
За його словами, в Україні зараз діє недосконале законодавство, яке передбачає копійчані штрафи за порушення правил торгівлі складною технікою. А саме, за роботу без касових апаратів.
«Яка основна проблема, чому продавці техніки не використовують касові апарати? Низькі штрафи. Якщо підприємця вперше зловили на такому порушенні, податковий інспектор має право виставити йому штраф в розмірі однієї гривні. Тому деякі фізособи – платники єдиного податку відверто сміються інспекторам в обличчя. Кажуть: «На тобі п’ять гривень і йди звідси». А коли ми приходимо повторно до цього ФОП на перевірку, щоб виставити йому штраф у розмірі 100% продаваної без касового апарату техніки, його вже на тому торговому місці немає. Замість нього там сидить інший ФОП і продає ту саму техніку, і теж без касового апарату. Хочемо припинити ці зловживання – потрібно піднімати розмір штрафів», – наголошує Станіслав Кубрін.
В.о. начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями департаменту аудиту УКРІНФОРМ України розповідає, що минулого року їхніми регіональними підрозділами було перевірено і оштрафовано низку найбільших українських інтернет-магазинів. Зокрема allo.ua, rozetka.com.ua, citrus.ua, f.ua, stylus.ua, telemart.ua, all-service.com.ua і інші. В результаті перевірок було виявлено порушення правил торгівлі і нараховано близько 400 тис. грн. компенсацій.
Крім того, за словами Станіслава Кубріна, вони активно реагують на скарги громадських організацій та журналістів, які стикаються з несумлінними продавцями технічно складної побутової техніки. Одна з останніх подібних скарг надійшла на порушення в інтернет-магазинах Deshevshe.net.ua і «Мобиллак».
«До нас надійшов запит журналіста, який зіткнувся з тим, що ці інтернет-магазини не видали йому фіскальні чеки. Ми почали шукати цих порушників і з’ясували, що таких суб’єктів господарювання не існує. Вони ніде не зареєстровані, у них немає юридичної адреси і будь-яких даних про їхнє місцезнаходження. Фактично Deshevshe.net.ua і «Мобиллак» – це тільки сайти. Ми навіть не знаємо, які суб’єкти господарювання за ними стоять. Поки ми не можемо ідентифікуватися цих продавців, але ми продовжуємо їх шукати. Ми контролювали і контролюватимемо дотримання правил торгівлі в Україні», – резюмував Станіслав Кубрін.