Група підтримки малого бізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку сьогодні відзначила 5-річчя діяльності в Україні. До основних здобутків цього періоду увійшли загальна сума виданих грантів МСБ за цей період у розмірі 7,5 мільйонів євро та 460 малих та середніх компаній, що змогли залучити зовнішніх консультантів завдяки грантам ЄБРР.
«Наразі ми розширюємо нашу діяльність у напрямку просування експорту та внутрішньої конкурентоздатності», – заявила директор Групи підтримки малого бізнесу ЄБРР Шарлотта Рює.
Так, програма “Transform your business? Know how” передбачає часткову компенсацію витрат на консалтингові послуги для малих і середніх підприємств у багатьох галузях промисловості, таких як харчова галузь, оптовий та роздрібний продаж, будівництво, машинобудування тощо. Територіально проекти можуть реалізовуватися як у Києві, так і в інших регіонах країни.
Характеризуючи проблеми малого бізнесу на сучасному етапі, менеджер Групи підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні Катерина Рігг висловила спільну позицію ЄБРР, що одного фінансування для МСБ часто буває замало. Тому, щоб втілити звичну для європейського малого та середнього бізнесу практику, банк допомагає залучати консультантів на різних етапах бізнес діяльності.
“Зовнішня експертиза допомагає компаніям швидше та ефективніше вирішувати операційні чи стратегічні питання, підвищувати рівень своєї платоспроможності та конкурентоздатності, а також вирішувати такі амбіційні задачі, як вихід на зовнішні ринки», – відзначила вона та додала, що в рамках програми вже було реалізовано більше 400 проектів малого бізнесу.
У заході взяв участь керівник програм у Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) Френк Браун. За його словами, презентовані можливості відкривають перспективи для співпраці з Національною платформою МСБ та українськими бізнес-асоціаціями. Адже члени об’єднань підприємців можуть бути потенційними учасниками програм ЄБРР.
“Важливим фактом для розвитку українського підприємництва є укладання у Ризі минулого тижня нового зобов’язання для країн Східного партнерства щодо розвитку безпосередньо сектору МСБ. Це обнадіює і, сподіваюсь, матиме позитивні наслідки для малого бізнесу по всій Україні протягом наступних років”, – сказав він.
Зі сторони бізнес-асоціацій свою думку висловила президент громадської організації “Жіноча Професійна Ліга”, член Національної платформи МСБ Олена Лазоренко. Своїм завданням вона вбачає розповсюдження інформації про нові пропозиції ЄБРР серед членів бізнес-об’єднання.
“Так, у програмі є високі вимоги до представників малого і середнього підприємництва, але запропоновані міжнародні стандарти обов’язково дадуть позитивний результат для реального розвитку бізнесу”, – заявила вона.
Скоро на сайті Національної платформи МСБ будуть доступні матеріали щодо перспектив участі підприємців у програмі “Transform your business? Know how“. Звертаємо увагу професійної спільноти, що більш детально також буде описана можливість участі українських експертів у програмі ЄБРР у ролі консультантів.
“Для отримання інформації про запуск грантових програм, корисних матеріалів, результатів досліджень у секторі МСБ – запрошуємо підприємців та представників НГО підписатися на e-mail розсилку або слідкувати за новинами у Facebook“, – прокоментувала спеціаліст з комунікацій проекту USAID “Впевнений бізнес – заможна громада” Анастасія Баклан.
Джерело: http://msb.enarod.org