В Україні може з’явитися додатковий митний збір. Над цим працюють у відомстві, проте його концепція ще не завершена.

Про це заявив не так давно міністр фінансів України Сергій Марченко.

Водночас міністр повідомив, що динаміка податкових і митних надходжень в країні починає покращуватися.

«Якщо в березні надходження по митниці були в 7, у квітні – 8, а в травні – 9 млрд грн, то вже за результатами липня ми отримали понад 22 млрд гривень. Це вже понад 56% планових довоєнних показників. І це не може нас не тішити. Станом на 1 серпня по митниці та податковій зібрано близько 90 млрд грн», — сказав міністр.

Одним із головних чинників зростання податкових і митних зборів у липні стало повернення ПДВ і ввізного мита, а також більш жорсткий контроль за товарами, які ввозяться на територію України, зазначили у Мінфіні.

Також міністр вкотре підкреслив, що всі кошти, які надходять до українського бюджету від міжнародних партнерів, спрямовуються виключно на захищені видатки у вигляді заробітних плат, пенсій, соціальної підтримки тощо. Тоді як фінансування військових потреб можливе тільки коштом зібраних податків і внутрішніх запозичень. «Ми фінансуємо армію лише власними силами, а це податкові та митні надходження, а також кошти, які отримуємо під час розміщення військових облігацій на внутрішньому ринку. А тепер рахуймо: нам у середньому щомісячно на фінансування армії потрібно близько 130 млрд гривень. А податкові та митні надходження – це в кращому випадку, як у липні — близько 90 млрд грн (без відшкодування ПДВ). А в перші місяці війни, як відомо, ситуація була в кілька разів складнішою. Різницю нам постійно щомісячно треба шукати на внутрішньому ринку», — додав Сергій Марченко.

Нагадаємо, у липні 2022 року до загального фонду держбюджету України надійшло 169,6 млрд гривень. Також у липні до державного бюджету зараховано 80,4 млрд гривень міжнародної допомоги (грантів).

Джерело: Юридичний вісник України

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.