Тези робіт учасників конкурсу

31 січня – 3 лютого 2017 р. 2016 р. Міністерство освіти і науки України спільно з корпорацією Intel в Україні та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel Еко-Україна 2017.

Intel Еко Україна – це всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF та інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.

За більш ніж 10 років існування конкурсу юні переможці здобули для України світову славу. Сьогодні вони є успішними студентами, вченими, винахідниками та лідерами.

Учасниками Конкурсу стали учні 9-11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів. До участі в очному етапі конкурсу відібрано 169 проектів. Учні представляли різні регіони України.

Юні дослідники Конкурсу презентували свої науково-дослідницькі проекти за категоріями:

 • біологія (ботаніка, зоологія, біоінженерія);
 • хімія, біохімія та хімічна інженерія;
 • науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров’я, психологія і поведінка людини);
 • науки про Землю (географія, геологія);
 • екологія (менеджмент екосистем, стан навколишнього середовища, земельні ресурси та лісове господарство, переробка відходів та їх обіг, екологічна інженерія та ін.).

Інформаційним партнером конкурсу 2017 році виступила компанія «Соціальний консалтинг» «Параграф».

Завдяки партнерам конкурсу: компанії Intel Україна, мережі ресторанів MAFIA и CASTA, ТОВ «Панасонік Україна Лтд», компанії EDG GROUP, найкращі ідеї та проекти було відзначено Дипломами та цінними подарунками.

Від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» переможці конкурсу, які будуть представляти Україну у фіналі Міжнародного конкурсу I-SWEEEP – 2017, отримали іменні сертифікати.

Від музею популярної науки і техніки «Експериментаніум» для всіх учасників заходу було проведено вибухове хімічне «Реактив шоу» із захопливими фізичними та хімічними експериментами.

У відповідності до Міжнародного Положення про конкурс INTEL ISEF, за результатами суперфіналу та згідно з рішенням наукового журі конкурсу «Intel-Еко Україна 2017» надана можливість представляти Україну на Міжнародному фіналі INTEL ISEF, який 14 – 19 травня 2017 року у м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США) наступним учасникам:

 • Індивідуальний проект:
  Лівочка Анастасія, учениця 11 класу Львівського технологічного ліцею. Тема проекту: «Автоматичний дозатор-оптимізатор синтетичних миючих засобів»
 • Командний проект:
  Коваленко Ксенія та Самсонов Ілля, учні 10 класу Комунального закладу освіти “Хіміко-екологічний ліцей” м. Дніпро. Тема проекту: «Механохімічний твердофозний синтез електрохімічно активних гідроксидів Ni, Ni-Al и Ni-Co».

Також було визначено переможців ІІ етапу конкурсу, які отримали право представляти Україну на інших міжнародних конкурсах, афілійованих Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, а саме:

на Міжнародному конкурсі I-SWEEEP – 2017, який пройде з 3-8 травня р у м. Хьюстон:
Котюк Володимир Ростиславович, учень 11 класу, Львівського технологічного ліцею. Тема проекту: «Ціпок для інвалідів»;
Малкіна Катерина Олександрівна, учениця 10 класу, Комунального закладу “Маріупольський технічний ліцей” Маріупольської міської ради Донецької області. Тема проекту: «Новий метод біогенної утилізації HDPE».

на Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів учнів середніх загальноосвітніх шкіл (Genius), орієнтовно червень 2017 м. Нью-Йорк, США:
Іванченко Микола Володимирович, учень 11 класу, школа І-ІІІ ступенів № 225. Тема: Адсорбент для нафти та нафтопродуктів у середовищі води та підвищеної вологості на основі гідрофобізованого перліту”;
Бутенко Евген, учень 11 класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 м. Києва. Розробка способу ранньої діагностики лейкемії і критеріїв оцінки ефективності результатів її лікування

Фото з конкурсу:

Джерело: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

You may also like

Leave a reply