Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням» від 6 вересня 2024 р. № 1035.

Зокрема новим п. 2-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 р. № 917, передбачено, що адміністративне провадження у справах, передбачених цим Порядком, розпочинається з дня отримання Держпродспоживслужбою встановленої форми заяви про видачу підтвердження на ввезення в Україну зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до Реєстру сортів рослин України, для селекційних, дослідних робіт і експонування та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до Реєстру сортів рослин України, і здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру».

Рішення Держпродспоживслужби можуть бути оскаржені в порядку адміністративного оскарження відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» або в судовому порядку.

Також новою редакцією п. 8 унормовано, що для отримання підтвердження суб’єкт господарювання подає до Держпродспоживслужби встановленої форми заяву про видачу підтвердження у паперовій або електронній формі (в якій у разі ввезення зазначає інформацію про адресу місця використання зразків насіння і садивного матеріалу). Заява в електронній формі подається на адресу електронної пошти Держпродспоживслужби: [email protected], із накладенням кваліфікованого електронного підпису суб’єкта господарювання.

У разі зміни місця використання ввезених зразків насіння і садивного матеріалу суб’єкт господарювання інформує про це Держпродспоживслужбу в довільній формі.

Заява про видачу підтвердження реєструється Держпродспоживслужбою в день її надходження відповідно до ст. 42 Закону України «Про адміністративну процедуру».

У разі коли заяву про видачу підтвердження подано з порушенням встановлених законодавством вимог, посадова особа Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху та протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви про видачу підтвердження надсилає суб’єкту господарювання письмове повідомлення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.

У повідомленні про залишення заяви про видачу підтвердження без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.

У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений Держпродспоживслужбою, заява про видачу підтвердження вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду справи продовжується на строк залишення заяви про видачу підтвердження без руху.

Не допускається повторне залишення без руху заяви про видачу підтвердження, в якій усунуто виявлені недоліки, зазначені в повідомленні про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.

Заява про видачу підтвердження не підлягає розгляду у випадках, визначених ст. 45 Закону України «Про адміністративну процедуру». Рішення про відмову у прийнятті заяви про видачу підтвердження до розгляду приймається посадовою особою Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, про що невідкладно повідомляється суб’єкту господарювання, який подав заяву про видачу підтвердження (крім анонімної заяви).

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Виробник спиртного напою не може двічі оскаржити рішення органу сертифікації, але може скаржитися до Держпродспоживслужби

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку оскарження рішень органів ...

Comments are closed.