Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням» від 6 вересня 2024 р. № 1035.
Зокрема новим п. 2-1 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 р. № 917, передбачено, що адміністративне провадження у справах, передбачених цим Порядком, розпочинається з дня отримання Держпродспоживслужбою встановленої форми заяви про видачу підтвердження на ввезення в Україну зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до Реєстру сортів рослин України, для селекційних, дослідних робіт і експонування та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до Реєстру сортів рослин України, і здійснюється відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру».
Рішення Держпродспоживслужби можуть бути оскаржені в порядку адміністративного оскарження відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» або в судовому порядку.
Також новою редакцією п. 8 унормовано, що для отримання підтвердження суб’єкт господарювання подає до Держпродспоживслужби встановленої форми заяву про видачу підтвердження у паперовій або електронній формі (в якій у разі ввезення зазначає інформацію про адресу місця використання зразків насіння і садивного матеріалу). Заява в електронній формі подається на адресу електронної пошти Держпродспоживслужби: [email protected], із накладенням кваліфікованого електронного підпису суб’єкта господарювання.
У разі зміни місця використання ввезених зразків насіння і садивного матеріалу суб’єкт господарювання інформує про це Держпродспоживслужбу в довільній формі.
Заява про видачу підтвердження реєструється Держпродспоживслужбою в день її надходження відповідно до ст. 42 Закону України «Про адміністративну процедуру».
У разі коли заяву про видачу підтвердження подано з порушенням встановлених законодавством вимог, посадова особа Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху та протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви про видачу підтвердження надсилає суб’єкту господарювання письмове повідомлення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.
У повідомленні про залишення заяви про видачу підтвердження без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений Держпродспоживслужбою, заява про видачу підтвердження вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду справи продовжується на строк залишення заяви про видачу підтвердження без руху.
Не допускається повторне залишення без руху заяви про видачу підтвердження, в якій усунуто виявлені недоліки, зазначені в повідомленні про залишення заяви про видачу підтвердження без руху.
Заява про видачу підтвердження не підлягає розгляду у випадках, визначених ст. 45 Закону України «Про адміністративну процедуру». Рішення про відмову у прийнятті заяви про видачу підтвердження до розгляду приймається посадовою особою Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, про що невідкладно повідомляється суб’єкту господарювання, який подав заяву про видачу підтвердження (крім анонімної заяви).
Джерело: Lexinform