Канал Суспільного мовлення UA: КУЛЬТУРА долучився до конкурсу Taking the Stage, що проходив у Києві восени. Результатом співпраці став проект на межі з реаліті-шоу, який отримав назву “Захопи сцену!“. Наразі театраліті перебуває на стадії виробництва.

Taking the Stage  програма Британської Ради в Україні, яка четвертий рік поспіль дає можливість режисерам поставити найкращі британські п’єси на сценах українських театрів. У жовтні десять фіналістів конкурсу представили на розгляд журі та глядачів сценічні ескізи проектів. Протягом двох днів у київському Довженко-Центрі знімальна група UA: КУЛЬТУРА фільмувала все, що відбувалося на сцені та за лаштунками проекту “Захопи сцену!”.

Враженнями від робочого процесу ділиться креативна продюсерка “Захопи сцену!” Катерина Янюк:
“Поставлені у стресові умови, обмежені у часі, учасники разом з акторами об’єдналися в дуже працьовиту команду. Впевнена, кожна команда отримала цінний досвід. Як і наша знімальна група, яка за п’ять днів мала бути як Фігаро, тут і там, встигати підловлювати найцікавіші моменти і виявляти максимальну гнучкість до будь-яких сюжетних поворотів конкурсу”.

Переможці цього року, які отримали фінансові гранти на постановку власних вистав:

  • режисерка Ната Бударіна (Малий драматичний театр, м. Київ) з виставою “Коханець” Гарольда Пінтера;
  • режисерка Ірина Ципіна (Перший театр для дітей та юнацтва, м. Львів) з виставою “Аліса в Дивокраї” Льюїса Керрола.

Глядачі віддали свої голоси виставі “Усі чудові речі” за мотивами п’єси Данкана Макміллана (режисерка Тамара Трунова, театр “Актор”).

Театраліті “Захопи сцену!” складатиметься з шести серій, які міститимуть уривки вистав, інтерв’ю з учасниками та членами журі, а також кадри з бекстейджу. Проект тільки готується до ефіру, а команда UA: КУЛЬТУРА вже планує подальшу співпрацю з переможцями Taking the Stage.

“Ми будемо робити телеверсії вистав-переможниць, і не тільки їх — якщо постановки, що не стали лідерами, будуть реалізовані. Перші зйомки відбудуться вже у лютому. Серед учасників “Захопи сцену!” чимало проектів, що вражають формою і задумом, ми стежимо за ними і плануємо подальшу співпрацю”, — зазначає креативна продюсерка проекту Катерина Янюк.

Щороку конкурс Taking the Stage має певну фокус-тему, і цьогоріч вона звучала як “Відкрите суспільство: минуле є прологом?”. Конкурс має мінімальну кількість обмежень щодо формату заявок: не обмежується географія, вік режисера і вік самого тексту, статус театру (державний чи недержавний), масштаб і кошторис задуму. Через це Taking the Stage є привабливим плацдармом для театрів будь-якого спрямування й рівня. Учасників відбирають та оцінюють театральні фахівці з України й Великобританії.

Креативна продюсерка проекту Катерина Янюк запевняє, що проект буде цікавий тим, хто цінує неформатне мистецтво і цікавиться виходом за рамки усталеної форми:
“Тематика вистав дуже різноманітна. Є і дитячі вистави, і драми, і комедії. Проект “Захопи сцену!” знайомить глядача з сучасним театром, у якого багато різних форм, і тому той, хто втомився від традиційних вистав, зможе перевідкрити театр для себе”.

You may also like

Leave a reply