Ріелтори зазначають, що у лютому на ринку нерухомості спотерігається стабільний попит на недороге житло.

Найбільшим попитом користуються одно- та двокімнатні квартири поблизу метро за ціною до 3500 грн. «На околиці міста житло у середньому дешевше на 1000 грн», – розповіла Domik.ua експерт з оренди та продажу АН Vipagent Наталія Самойлова.

Уподобання орендаторів

Окрім вартості житла, клієнти звертають особливу увагу на наявність у квартирі необхідних меблів та побутової техніки. «У приміщенні обов’язково має бути холодильник та пральна машинка. Про телевізор запитують значно рідше, адже багато хто користується інтернетом», – зазначила ріелтор.

Читайте также: Тарифи на газ у Харкові у лютому

Витрати на комунальні послуги

У зв’язку з підвищенням вартості комунальних послуг власники житла намагаються перекласти витрати на ЖКП на орендарів. «У місті є різні схеми сплати комунальних послуг. Це залежить від орендодавця — одні власники готові поділити витрати 50/50, інші пропонують клієнтам сплачувати послуги тільки за лічильниками (вода, газ, світло), а дехто намагається перекласти усі витрати на комунальні послуги на клієнтів», – зазначила Наталія Самойлова.

Ціни та пропозиції ринку

Нерухомість економ-класу

На околиці міста однокімнатну квартиру можна орендувати за 2000 — 2500 грн, у прицентральних районах поблизу метро за аналогічне житло просять від 3000 грн. При цьому, «гостинку» можна винайняти за 2000 грн. У центрі квартир сегменту «економ» немає. «Житло у центрі міста орієнтоване на іноземних студентів, тому ціни на нього вищі, а знайти бюджетні варіанти майже неможливо», – повідомила ріелтор.

Локація

Однокмнітна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Прицентральні райони

від 3000 грн

від 3500 грн

від 4000 грн

Околиця міста

2000 — 2500 грн

3000 грн

3500 грн

Читайте также: Скільки будуть платити за газ споживачі, які відмовляються встановити лічильник палива

Нерухомість бізнес-класу

Зняти однокімнатну квартиру у Харкові можна за 4000 грн у прицентральних районах поблизу метро. У центрі житло пропонується від 5500 грн. Мінімальні ціни на двокімнатні квартири варіюються від 5000 до 8000 грн. Вартість житла залежить від якості ремонту та розміщення будинку. На околиці квартир бізнес-класу немає.

Локація

Однокмнітна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Прицентральні райони

від 5500 грн

від 8000 грн

від 10500 грн

Околиця міста

від 4000 грн

від 5000 грн

6000 — 7000 грн

Тенденції ринку

Ріелтор зазначила, що за останні 6 місяців ціни на бюджетні квартири підвищилися на 300 – 500 грн. «Квартири, які орендували клієнти у 2015 році, не подорожчали, а нові об’єкти, що з’являются на ринку, виставляють на 300 – 500 грн дорожче. Приблизно на таку суму підвищилась вартість ЖКП», – розповіла Наталія Самойлова.

Читайте також: Теплолічильники: чи захищені інтереси споживачів

Навесні ціни на оренду житла не зміняться. І навіть після закінчення опалювального сезону не варто очікувати зниження вартості, адже тарифи на комунальні послуги будуть підвищуватися.

Автор: Наталія Куксенко, журналіст Domik.ua
© domik.ua, 2016

You may also like

Leave a reply