Попри війну, а скоріше враховуючи ті обмеження, які внесли воєнні дії в наше повсякденне життя, у 2022 році українці стали ще активніше оплачували покупки безготівкою. Як повідомив член правління з питань МСБ ПриватБанку Євген Заіграєв, за рік через мережу торгових терміналів ПриватБанку українці сплатили покупок на 550 млрд грн, що на 11% більше, ніж за підсумками 2021 року (467 млрд грн). 

“Саме активна підтримка банком мережі безготівкових розрахунків та зниження комісій для підтримки наших клієнтів дозволили бізнесу витримати шок перших місяців війни та вже у травні повернутися майже до довоєнних обсягів товарообігу, – зазначив Євген Заіграєв. – На початок 2023 року в мережі банку кількість активних торгових терміналів, які приймають оплату картками, складає майже 250 тисяч”. 

Найбільше в 2022 українці витрачали з карток на покупку продуктів харчування – за підсумками року обсяги безготівкових оплат в супермаркетах і продуктових магазинах зросли на 20% – із 221 до 265 млрд грн, а частка витрат на харчі в загальному обсязі витрат українців становить 48%. 

За рік на 56% більше українці стали витрачати на заправках – обсяги безготівкових видатків на пальне збільшилися до 23 млрд грн. Оплати покупок в мережах будівельних і господарських товарів зросли на 40% до 45 млрд грн, в аптеках купляли більше на 27% – на 37 млрд грн.

Витрати на купівлю електроніки та побутової техніки протягом року зросли на 16% до 35 млрд грн, на інші промислові товари в 2022 українці витратили на 5% більше на суму 112 млрд грн. При цьому, за 2022 майже не змінилися обсяги витрат українців на ресторани та кафе – 33 млрд грн. 

You may also like

Новини компаній

Підтримка енергонезалежності українського бізнесу: ПриватБанк надає 120 млн грн на фінансування газогенераторних установок

В рамках програми підтримки енергонезалежності українського бізнесу Приватбанк підписав інвестиційну угоду обсягом 120 млн грн ...

Comments are closed.