Технології, які застосовуються при створенні свічок запалювання Bosch, проходять «обкатку» на гоночних болідах.

  • Компанія Bosch виробляє свічки запалювання вже понад 100 років;
  • Досвід застосування свічок запалювання Bosch у міжнародному автоспорті;
  • Сьогодні Bosch серійно випускає 800 різних типів свічок запалювання.

Свічки запалювання – компонент, з яким чудово знайомий власник кожного автомобіля з бензиновим двигуном. Проте мало кому відомо, як вони розробляються і випробовуються. Наприклад, технології, які застосовуються при створенні свічок запалювання Bosch, проходять «обкатку» на справжнісіньких гоночних болідах.

Широкий і дуже успішний досвід застосування свічок запалювання Bosch у міжнародному автоспорті не тільки доводить їх високу продуктивність і надійність, але також служить «прискореною випробувальною лабораторією». Прикладом такої історії може служити використання платинових сплавів для електродів свічок запалювання. Ця технологія була вперше використана в 1970 році на Porsche 917, який брав участь у знаменитих 24-годинних кільцевих перегонах у Ле-Мані, і, до речі, прийшов першим. А вже з 1974 року платинові електроди стали використовуватися в серійному виробництві свічок запалювання Bosch, причому ця технологія не втрачає актуальності донині.

Ще одним прикладом розробок, які прийшли зі світу автоспорту в двигуни звичайних легкових автомобілів, можуть служити різні типи з’єднання свічок з корпусом.

Найпоширенішим типом різьби для свічок запалювання серійного виробництва сьогодні залишається різьблення M12, в той час, як різьблення M10 стало стандартом для свічок запалювання в автоспорті. Саме для «спортивного» застосування воно спочатку й розроблялася, але згодом було взяте на озброєння для високопродуктивних свічок запалювання Bosch у серійних автомобілях.

Те ж стосується і ряду інших інновацій: завдяки автоспорту в серійне виробництво вийшли клеми у вигляді чаш, технологія лазерного зварювання заземлювального електрода.

Автоспорт – не лише видовищна подія для глядачів або повне адреналіну випробування для гонщиків. Всі вузли та деталі автомобіля, зокрема свічки, під час перегонів працюють в екстремальних умовах – тому кожен заїзд стає для них справжнім тестом на міцність. Виробники своєю чергою отримують масу цінної інформації, яка потім застосовується у виробництві свічок запалювання як для постачання на конвеєри автовиробників, так і для післягарантійного ринку. Наразі Bosch серійно випускає 800 різних типів свічок запалювання, поставляє в роздрібну мережу та на автосервіси широкий асортимент практично для будь-якого автомобіля.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних продуктів та послуг, що надихають. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх і регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com

You may also like

Leave a reply