BC-business-pages-picВідповідну фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком для фінансування Проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури» на суму 400 млн. євро підписали Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй.

Гроші підуть на фінансування інфраструктурних проектів українських великих і середніх міст по захисту та відновленню комунальної інфраструктури.

Церемонія відбулась під час Колегії Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань стану виконання міністерством Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Коаліційної угоди, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», за участі Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

«Європейський інвестиційний банк надав Україні безпрецедентні умови залучення найдешевших і найдовших грошей, що надзвичайно важливо в умовах обмежених бюджетних можливостей. Завдяки реалізації цієї Угоди ми можемо змінити якість послуг для населення та модернізувати застарілу інфраструктуру житлово-комунального господарства», – сказав Геннадій Зубко.

За його словами, загальний період погашення позики по проектам модернізації постачання тепла складає 22 роки, по проектам модернізації постачання води – 30 років. Відсоткова ставка складатиме до 2%.

«Це інвестиційна програма по модернізації постачання тепла і води, виконання якої буде координувати Міністерство регіонального розвитку. Програма передбачає реалізацію проектів у середніх та великих містах по захисту та реконструкції міської інфраструктури. Окрім заміни обладнання, буде проведена модернізація мереж, 80% яких зараз у катастрофічному стані», – повідомив урядовець.

3f116ad5680403a3488ab425d579bf4c_350_233_f

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що кошти позики спрямують на заходи з енергетичної ефективності: забезпечення централізованого теплопостачання, енергетичної ефективності громадських будівель, міське освітлення. Угодою передбачено також реалізацію проектів щодо водопостачання, водовідведення та поводження з твердими відходами.

«Реалізація проектів дозволить відновити зношену муніципальну інфраструктуру, знизити собівартість послуг, підвищити комфортність та якість умов життя українців, поліпшить екологічний стан міст», – пояснив він.

Геннадій Зубко зазначив, що згідно з угодою кінцевими отримувачами коштів є центральні, регіональні чи місцеві органи влади, комунальні та муніципальні підприємства, що забезпечують комунальні послуги в Україні.

Віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй зазначив: «Цей проект реалізується у відповідності до зобов’язання Банку ЄС підтримати Україну та її народ. Сучасна і надійна муніципальна інфраструктура сприятиме підвищенню якості життя людей, що живуть у містах України. Це допоможе заощадити енергію, забезпечити кращі і більш економічні послуги і допомогти захистити навколишнє середовище».

Джерело: http://msb.enarod.org/

You may also like

Leave a reply