ЄС допоможе Україні у відновленні економіки та боротьбі з корупцією – комісар ЄС з питань політики європейського сусідства Йоханнес Хан

Європейський союз готовий і надалі допомагати Україні в боротьбі з корупцією, відновленні економіки, вирішенні проблем у судовій системі та інших викликах, які постають перед Україною. Таку думку у вітальній промові 13-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) висловив комісар ЄС з питань політики європейського сусідства та переговорів по розширенню Йоханнес Хан.

“Європа стикається з подібним викликами, як і Україна… Тільки разом ми можемо подолати ці виклики: ви з ними стикаєтесь, ми з ними стикаємось – і разом ми можемо відігравати важливу роль на міжнародній арені. Але ви повинні вирішити питання корупції, повинні і далі відновлювати економіку, вирішувати ті слабі місця, які є в судовій системі і в цьому Європейський союз готовий допомогти”, – сказав він.

Йоханнес Хан наголосив, що потрібно бути впевненим у своїх силах і вірити в здатність і готовність політиків знайти правильні рішення в питаннях стабільності, миру та процвітання.

“Це такий собі марафон: деколи біжиш марафон та льє дощ, деколи – світить сонце, але в кінці ми добіжимо до фінішної прямої, думаю, це буде новий світовий рекорд”, – підсумував єврокомісар.


Україна має бути в центрі європейських стратегій – Miнiстр закордонних справ Королiвства Данія

Україна має бути в центрі стратегій Європейського союзу та отримувати підтримку на обраному шляху розвитку, заявив Міністр закордонних справ Королівства Данія Крістіан Єнсен в ході церемонії відкриття 13-тої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Данія та Європейський союз підтримують економічні прагнення України та засуджують агресію Росії в Криму і на Донбасі. Ми будемо підтримувати Україну і зробимо так, щоб вона була в пріоритетах європейських планів, не зважаючи на величезну кількість конфліктів у світі”, – сказав він.

Пан Єнсен підкреслив, що кожна країна має право самостійно визначати шлях розвитку і Європейський союз не буде стояти осторонь України на обраній нею дорозі.

“Настав наш час, щоб стати між тими, хто хоче відтягнути Україну назад в часи, коли тут домінували “сусіди” і тими, хто хоче допомогти Україні йти вперед і шукати свого шляху. Я вірю в те, що кожна країна, маленька й велика, має право йти своїм шляхом. Зараз для України відкритий шлях до Європи. Цей шлях ніколи не був легким, ніколи не було прямої та легкої дороги, але український народ отримає підтримку”, – підсумував він.


Європейський союз готує нову програму з подолання корупції для України – Міністр закордонних справ Данії

Європейський союз готує нову програму з подолання корупції для України, Данія докладе значних зусиль для її втілення, заявив Міністр закордонних справ Королівства Данія Крістіан Єнсен в ході церемонії відкриття 13-тої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

“Корупція – це найважча сфера реформ. Це поле боротьби між новою і старою Україною. Корупція впливає на громадян і на бізнес, це питання треба вирішити. Зараз Європейський союз разом з Україною працює над новою програмою, де Данія відіграє центральну роль в питанні боротьби з корупцією. Реалізація цієї програми почнеться в кінці поточного року, її мета – зупинити корупцію і дати шанс людям, підприємствам інвестувати в Україну”, – сказав він.

Пан Єнсен додав, що Європа розуміє складність проблем, з якими Україна зіштовхується в умовах збройного конфлікту. Проте ці проблеми не повинні ставати виправданням в питанні реформ.

“Потрібно втілити мрію про нову Україну – відкриту, вільну і безпечну. Члена західного світу і близького партнера ЄС”, – підсумував він.


Комісар ЄС з європейського сусідства: в світі налічується понад 250 мільйонів потенційних мігрантів і це – ключовий виклик ХХІ століття

В світі налічується близько 250-260 мільйонів потенційних мігрантів, багато з яких хотіли би опинитися в Європі, це є ключовим викликом ХХІ століття, вважає комісар ЄС з питань політики європейського сусідства та переговорів з розширення Йоханнес Хан.

“Світ зараз зіштовхнувся з багатьма складними глобальними викликами. Міграція, швидше за все, буде найбільшим викликом у світі в ХХІ столітті. Я не кажу про біженців, я маю на увазі мігрантів. Ми говоримо про 250-260 мільйонів потенційних мігрантів на земній кулі і багато з них хотіли би бути в Європі”, – сказав він в ході вітальної промови на 13-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Єврокомісар наголосив, що політика ізоляції та відгородження є помилковою і для вирішення проблем міграції Європі необхідна єдність серед членів ЄС та співпраця з іншими країнами світу.

“Це не легко зробити у світі, де люди вірять, що найкращий захист – побудувати стіни, огорожі… Думаю ми всі знаємо, що це не рішення, навпаки, ми маємо відкрити двері, знайти союзників. Повинні співпрацювати та простягнути руку іншим країнам світу”, – зазначив Йоханнес Хан.

Пан Хан додав, що окрім проблеми міграції, надзвичайно важливими для Європи є виклики у сфері безпеки, а також рішення Великої Британії вийти зі складу ЄС.

“Я оптимістично ставлюсь та вірю, що зрештою Європа не тільки виживе – а стане ще сильнішою, ніж раніше”, – підсумував він.

 


Шановні колеги!

Всі новини з 13-ої Щорічної Зустрічі YES українською та англійською мовами доступні на сайті: yes-ukraine.org

Інтернет-трансляція 13-ої Щорічної Зустрічі YES українською та англійською мовами доступна на сайті: yes-ukraine.org

Офіційне ім’я Twitter-профілю 13-ої щорічної зустрічі YES – @yes_ukraine. Учасники та зацікавлені особи можуть використовувати хештег #YESUkraine2016

Програма Форуму
yes-ukraine.org/ua/Yalta-annual-meeting/13th-yalta-annual-meeting/agenda

 

You may also like

Leave a reply