В Україні в 2016 році було впровадженно декілька змін, які суттєво збільшать вартість комунальних послуг.

Здороджчання ЖКП українці відчують восени з початком опалювального сезону. Для мешканців приватних будинків значно зросте ціна на газ: у 2016 році вповаджений єдиний тариф на пальне у розмірі 6,9 грн за 1 куб. м і відмінена пільгова ціна на 1200 куб. м газу. Через зростання вартості пального подорожчає і централізоване опалення.

Тож, щоб зберегти дороге тепло та не переплачувати за послуги з опалення, споживачі утеплюють свої квартири та будинки. Ті українці, в кого невистачає коштів для проведення енергоефективних заходів в помешканні, можуть скористатися державною програмою кредитування та повернути частину витарчених коштів.

За умовою оформлення “теплого” кредиту, споживачеві компенсується з держбюджету від 20 до 70% тіла кредиту . Таке кредитування набуває популяності і серед пересічних українців, і серед ОСББ.

Читайте также: Какие украинские банки и на каких условиях выдают «теплые» кредиты

Як стало відомо Domik.ua, за останній тиждень, з 30 травня по 6 червня 2016 року, оформлено 5836 кредитів на суму 98,2 млн гривень, що є рекордним показником у цьому році. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Найбільшою популярністю користуються енергоефективні матеріали: взято 5604 кредити на суму 92,5млн гривень. Не вщухає попит і на «негазові» котли: оформлено 223 кредити на суму 3,8 млн гривень.

Активніше долучатися до програми з утеплення стали ОСББ . Цей тиждень для ОСББ також став рекордним. Видано 9 кредитів на суму 1,9 млн гривень.

Варто зазначити, що найактивніше «теплими» кредитами користуються найменш захищені категорії населення, а саме – субсидіанти. Вони оформили 3828 кредитів на суму 56,7 млн гривень.

Загалом, з початку дії програми більше 130 тисяч родин скористалися «теплими» кредитами на суму понад 1,9 млрд гривень.

«Цифри, які ми отримали, свідчать про успіх програми, і це дає нам підстави вважати, що в майбутньому потрібно передбачити ще більше коштів у держбюджеті на реалізацію програми», – повідомив Сергій Савчук.

Источник: domik.ua

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Leave a reply