Волонтери громадської організації “Електронна демократія” виступили з ініціативою як вирішити проблеми з чергами і хабарями в державних реєстраційних службах і створили для цього спеціальний веб-сайт (http://ed.org.ua/form4/) де пропонують подавати Форму 4 в державну реєстраційну службу в електронній формі.

Антикорупційний закон про відкриття кінцевих бенефіціарних власників мав значно ускладнити життя 1% підприємств, які мають не прозорих власників і таких, що замішані в корупційних схемах. Замість цього 99% чесних підприємців змушені годинами стояти в чергах державних реєстраційних служб щоб подати Форму 4, або уникаючи великих штрафів — платять хабарі, щоб здати документи без черги.

“Електронна подача документів могла б вирішити питання черг і хабарів, тим більше, що Реєстраційний портал Мінюсту вже приймає електронну версію Форми 1 при реєстрації нової юридичної особи. Отже це законно і цілком буденно. Ми не бачимо жодних перешкод, щоб не приймати таким самим чином Форму 4. ”  — каже Володимир Фльонц, голова громадської організації і автор ініціативи електронної подачі документів.

“Тому ми першими подали власну Форму 4 електронною поштою на адресу реєстраційної служби.” — додав він.

“Підготовка і подача електронних документів з електронним цифровим підписом вимагає певних умінь, але навіть це не гарантує, що документи приймуть, тому зараз бажано здавати обидва варіанти” — каже адвокат Анатолій Тарасенко.

“В той же час, якщо ви правильним чином підготуєте і надішлете електронну форму, але через черги не встигнете подати паперовий варіант  — у вас буде серйозний аргумент для оскарження штрафу” — додає адвокат.

“Електронна демократія” не вперше добивається реєстрації електронних документів на рівні з паперовими, до цього це вдалось зробити в Печерському суді і Генеральній прокуратурі України.

Детальна інформація на сайті — http://ed.org.ua/form4/

You may also like

Leave a reply