Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2024 р. № 1288, якою визначено умови, критерії та механізм надання фінансової державної підтримки шляхом здешевлення вартості кредитів підприємствам, зокрема підприємствам з іноземними інвестиціями, які беруть участь у виконанні державних цільових програм, пов’язаних із розвитком оборонно-промислового комплексу.

Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що державна підтримка надається підприємствам, зазначеним вище, які визначені Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу.

Підприємства визнаються критично важливими для функціонування економіки в особливий період відповідно до наказу Мінстратегпрому від 23 лютого 2023 р. № 27 «Про затвердження Критеріїв для визначення Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України підприємств, установ і організацій у сфері оборонно-промислового комплексу, промисловості, авіабудівній галузі та у сфері космічної діяльності такими, що мають важливе значення для національної економіки».

Надання державної підтримки підприємствам здійснюється через Фонд розвитку підприємництва, який затверджує програму надання такої підтримки.

Державна підтримка надається підприємствам у межах коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Відшкодування відсотків за кредитами, які надаються підприємствами оборонно-промислового комплексу, які беруть участь у виконанні заходів державних цільових програм, пов’язаних із розвитком оборонно-промислового комплексу», отриманих Фондом від Мінстратегпрому, як часткова компенсація Фондом відсотків за кредитами, які надаються підприємствам.

Компенсація відсотків здійснюється протягом усього строку кредитування.

Державна підтримка може надаватися разом з наданням державних гарантій, зокрема державних гарантій на портфельній основі, відповідно до Порядку надання державних гарантій на портфельній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 723.

Державна підтримка може надаватися підприємствам разом з наданням відповідно до законодавства місцевими держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування фінансової підтримки відповідно до регіональних та місцевих програм відновлення та розвитку за рахунок місцевих бюджетів з урахуванням вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». З метою спільного надання державної підтримки і фінансової підтримки, що передбачені регіональними та місцевими програмами відновлення та розвитку, Фонд може укладати договори про співробітництво з відповідними місцевими держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, в яких визначаються основні умови виконання зазначених програм.

Державна підтримка може надаватися підприємствам разом з наданням відповідно до Порядку надання місцевих гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2012 р. № 541, місцевих гарантій.

Підприємства можуть звернутися за отриманням державної підтримки протягом дії правового режиму воєнного стану.

Державна підтримка надається через банки, які відповідають критеріям, визначеним у додатку, та підписали з Фондом договір про співробітництво за формою, затвердженою Фондом.

Для отримання державної підтримки підприємство подає уповноваженому банку в паперовій та/або електронній формі заявку на отримання кредиту за формою, встановленою Фондом (у разі встановлення таких вимог), та/або інші документи чи інформацію відповідно до власних правил, процедур та банківських продуктів уповноваженого банку з урахуванням вимог до переліку інформації та форми документів, установлених Фондом.

Кредити, за якими може бути надана державна підтримка, надаються на цілі, пов’язані з розробленням, виготовленням, ремонтом, модернізацією та утилізацією озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових та інших виробів військового призначення, які використовуються для задоволення потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а саме на:

– інвестиційні цілі;

– фінансування оборотного капіталу.

Максимальна сума кредиту (кредитів), який (які) надається (надаються) на:

– інвестиційні цілі та за яким (якими) надається державна підтримка підприємству, не повинна перевищувати 500 млн грн;

– фінансування оборотного капіталу та за яким (якими) надається державна фінансова підтримка підприємству, не повинна перевищувати 100 млн грн.

Максимальний строк кредитування за кредитами, за якими надається державна підтримка, становить:

– п’ять років – за кредитами, наданими на інвестиційні цілі;

– три роки – за кредитами, наданими на фінансування оборотного капіталу.

Компенсація відсотків здійснюється з метою зниження фактичних витрат підприємства із сплати базової відсоткової ставки за кредитом, наданим на цілі, визначені цим Порядком, що визначена відповідно до п. 13 цього Порядку, до рівня 5 відсотків річних.

Затверджено й Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для надання фінансової державної підтримки підприємствам, які визначені критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Comments are closed.