Верховна Рада прийняла Закон щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу (законопроект № 12038-1).
Новим п. 49 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено особливості обчислення акцизного податку до набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі, але не довше ніж до 1 січня 2030 р.
Так, виробники спирту етилового, біоетанолу при обчисленні за податковий (звітний) період акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу враховують значення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку за такий період.
Під гарантованим податковим зобов’язанням з акцизного податку розуміється величина податкового зобов’язання з акцизного податку, розрахована виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Під максимальною продуктивністю обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100-відсоткового спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Визначено й формулу, за якою обчислюється гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку за податковий (звітний) період.
Платник податку в податковій декларації зобов’язаний збільшити суму податкового зобов’язання з акцизного податку зі спирту етилового, біоетанолу, визначеного за результатом здійснених протягом податкового (звітного) періоду оподатковуваних операцій, на суму гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку за відповідний податковий (звітний) період.
Вимоги цього пункту не поширюються на суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право виробництва біоетанолу та здійснюють виробництво виключно біоетанолу.
Крім того, внесено зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Джерело: Lexinform