Київ, Україна — Всеукраїнське соціологічне опитування (рейтинг), проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), свідчить про поступове зростання оптимістичних настроїв щодо стану економіки та дедалі більше задоволення громадян ситуацією на місцевому рівні, незважаючи на доволі високий рівень їх занепокоєння в зв’язку з існуванням таких загальнонаціональних викликів, як корупція. Це четверте щорічне всеукраїнське опитування МРІ, проведене на основі вибірки, що охопила понад 19000 жителів 24 міст України, у тому числі Маріуполя та Сєверодонецька на території Донбасу.

«Результати цього  «мега-опитування», яке є четвертим у цій серії досліджень, демонструють чітку тенденцію зростання рівня суспільного оптимізму серед мешканців міст, як в економічній сфері, так і щодо ситуації в самих містах, — сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. — Це підтверджує, що послідовне втілення реформи децентралізації має сприятливий вплив на розвиток країни і є важливою віхою на шляху України до демократії».

Мешканці двадцяти трьох з-поміж 24 обстежених міст вважають, що економічна ситуація в Україні покращилась за останні 12 місяців. Окрім цього, у всіх 24 містах, в яких проводилося опитування, громадяни заявили про поліпшення економічного становища своїх домогосподарств.

У той час як переважна більшість громадян відчувають, що в цілому Україна рухається в неправильному напрямку, спостерігається набагато вищий рівень схвалення діяльності місцевої влади. Наприклад, у місті Вінниця 65 відсотків респондентів вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку, в той час як 57 відсотків песимістично налаштовані щодо вектору розвитку України в цілому.

Корупція залишається ключовим викликом для громадян України, які вважають особливо проблемними медичні та освітні установи. В середньому 12 відсотків респондентів повідомляють про дачу хабарів у навчальних закладах протягом останніх двох років і водночас в середньому 27 % заявили про дачу хабара в медичних установах за цей же період часу. Опитування також свідчить про збереження високого рівня підтримки європейської інтеграції, більшість громадян у 17 з 24 міст висловлюють підтримку вступу України до Європейського Союзу.

Методологія

Це опитування було проведене соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень. Збір даних проводився в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, а також у Маріуполі та Сєверодонецьку в Донецькій та Луганській областях) з 20 січня по 10 лютого 2018 року шляхом особистого інтерв’ю вдома у респондентів.

Опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 19200 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка охоплює середньостатистичних мешканців міст і є репрезентативною за віком і статтю. Перше муніципальне опитування МРІ було проведено у 22 містах з 2 по 20 березня 2015 року. Обсяг вибірки склав 17600 респондентів. Друге муніципальне опитування проводилося у 24 містах з 20 січня по 8 лютого 2016 року, в ході якого було опитано 19200 респондентів. Третє опитування було проведено з 20 січня по 12 лютого 2017 року за вибіркою, яка охопила 19200 респондентів.

Статистична похибка не перевищує 3,5 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 64,8 %. Це дослідження було профінансовано Національним фондом на підтримку демократії. Попередні три опитування були проведені за фінансової підтримки уряду Канади.

You may also like

Leave a reply