Безробіття в період карантину – тема особлива. Навіть досвідченому професіоналу буває непросто знайти роботу, що вже казати про вчорашнього випускника навчального закладу, який ще не встиг отримати своє перше робоче місце. Підвищити безробітним громадянам упевненість у своїх силах, сприяти їм у пошуку роботи та побудові успішної кар’єри взялися фахівці відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості. Уперше в Україні вони провели онлайн форум про кар’єру, розрахований на пошукачів роботи, безробітних та студентів. Наразі таких заходів проведено вже вісім.

«Як, власне, виникла ідея онлайн форумів? Карантинні обмеження спонукали нас змінювати свої підходи до надання послуг, зокрема, і профорієнтаційних. Індивідуальна робота в онлайн режимі стала на заміну оффлайн. Групові форми роботи перейшли у формат вебінарів. Місяці карантину повністю адаптували і нас, і безробітних, і соціальних партнерів до дистанційного спілкування, як технічно, так і психологічно. Згодом, від вебінарів наші фахівці з профорієнтації вийшли на рівень онлайн форумів», – зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Як відбуваються заходи? Кожен форум складається з чотирьох вебінарів. Спікери – представники роботодавців, державної служби зайнятості, кадрових служб підприємств, громадських організацій та вищих навчальних закладів – розповідають слухачам про складові успішної кар’єри. Зокрема, про так звані гнучкі навички «Soft skils» (комунікаційні навички, вміння бути публічним, навички роботи в команді, керування часом, гнучкість і адаптивність, лідерські якості, навички, пов’язані з міжособистісними стосунками) та їх значення для різних професій, про те, як важливо бути підприємливим, як правильно ставити цілі, та їх досягати, та як управляти своїми фінансами у під час пандемії. Увагу учасників форуму привернули такі важливі питання, як правова свідомість – запорука успішної самореалізації та доброчесність – базовий принцип успішного працівника. Інтерес у молоді викликали також тема про HR-тренди, до яких ВНЗ готують майбутніх фахівців, та подолання стереотипів, які заважають успішній кар’єрі.

Особливо важливе значення надається працевлаштуванню під час карантину. Про це свідчать теми вебінарів, які розглядаються на форумах: «Психологічні перешкоди успішного працевлаштування»;  «Як уникнути вигорання при пошуку роботи під час пандемії»; «Мистецтво працевлаштування: сучасне резюме»; «Де «живе» моя робота?»; «Як віднайти своє покликання? Самовизначення особистості під час вибору та зміни професії» та ін.

Спочатку організатори планували онлайн форум як разову акцію. Та реалії перевершили найсміливіші очікування, коли для участі в форумі зареєструвалось втричі більше бажаючих. У Київському міському центрі зайнятості сприйняли це, як позитивний сигнал до необхідності продовження активних форм дистанційної роботи з безробітними, особливо з молоддю. Враховуючи велику кількість позитивних відгуків та йдучи назустріч побажанням учасників, в КМЦЗ вирішили проводити форум щочетверга кожного другого тижня місяця.

«8 онлайн форумів про кар’єру – це 30 авторитетних спікерів з найрізноманітніших сфер діяльності. Це також півсотні актуальних тем та близько 4000 учасників. Представляємо також найкращі власні напрацювання. До нас охоче йдуть, бо такого більше не зустрінеш ніде», – підкреслила начальник відділу організації профорієнтації КМЦЗ Інна М’якота.

Кожна людина, яка мріє про успішну кар’єру, будує плани на майбутнє, природно, рано чи пізно зіштовхується з певними проблемами. В столичній службі зайнятості зорієнтують у напрямку діяльності, озброять необхідними практичними знаннями і навичками, допоможуть з працевлаштуванням і з успішною самореалізацією в майбутньому.

 Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *