Vodafone збільшив темпи зростання доходів за результатами 3 кварталу 2020 року. Дохід компанії у липні-вересні 2020 року склав 4,8 млрд грн, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone кілька років поспіль демонструє високу динаміку збільшення доходу, пов’язану з ростом споживання дата-послуг та збільшенням покриття швидкісного мобільного інтернету.

Третій квартал став періодом активного розвитку національного покриття 4G. Протягом липня-вересня 2020 року Vodafone запустив в ефір більше 400 базових станцій у діапазоні 900 МГц, які покривають понад 2000 населених пунктів, де проживає більше 2 мільйонів чоловік.

На сьогодні у мережі Vodafone працює більше 600 базових станцій у діапазоні 900 МГц, які покривають понад 3800 населених пунктів. На цій території проживає близько 3,2 мільйона людей. Мережа LTE900 працює в Київській, Одеській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Полтавській, Хмельницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Чернігівській, Харківській областях та місті Івано-Франківськ.

За рік компанія значно збільшила доступність 4G: за результатами 3 кварталу, 80% українців можуть користуватися 4G у порівнянні з 66% роком раніше.

Vodafone інвестував у мережу в 3 кварталі 2020 року 871 млн грн. Загальні інвестиції компанії в будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету склали 28,1 млрд грн.

Обсяг інтернет-трафіку в мережі Vodafone за останні два роки зріс майже вдвічі, за рік цей показник збільшився більш ніж на 40%. Основні причини зростання швидкості й трафіку: збільшення покриття 4G, ємності мережі та кількості дата-користувачів.

Показник ARPU у 3 кварталі склав 79,1 грн, зростання пов’язане зі збільшенням географії покриття 4G, а також збільшенням обсягів користування швидкісним мобільним інтернетом. За останній рік споживання зросло в 1,4 рази. У середньому, дата-клієнт Vodafone використовує більше 5 ГБ мобільного інтернету на місяць.

Показники операційної ефективності демонструють зростання: показник OIBDA збільшився на 11% в порівнянні з 3 кварталом 2019 року і перевищив 2,5 млрд грн. Маржа OIBDA залишається стабільною, на рівні 53,4%. Показники операційної ефективності вдалося поліпшити завдяки оптимізації витрат і збільшення доходів від дата-послуг.

У третьому кварталі чистий прибуток Vodafone Україна склав 157 млн ​​грн, що на 81% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язано з курсовою різницею з переоцінки Євробондів обсягом $500 млн, випущених компанією у лютому 2020 року.

За результатами третього кварталу 2020 року абонентська база компанії склала 19 млн, річні коливання склали -4,1%, що пов’язано зі зменшенням динаміки нових підключень у результаті карантинних заходів. При цьому спостерігається зростання у сегменті контрактних і корпоративних підключень, а також збільшення підключених IoT-карт.

За два роки база IoT-підключень зросла на 79%. За минулий рік компанія запустила власну NB-IoT мережу, підключилася до глобальної IoT-платформи Vodafone, провела кастомізацію технічних платформ згідно з потребами українських клієнтів та реалізувала низку пілотних проектів у сфері Smart City, підготувавши нові послуги до масштабної комерційної експлуатації. Позитивну динаміку демонструють також інші нові напрямки, такі як big data аналітика, хмарні рішення, послуги для електронного документообігу.

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 22 країнах, має партнерські угоди з операторами 48 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 17 ринках. Станом на 30 червня 2020 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 27 мільйону користувачів фіксованого інтернету. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 3 кварталі 2020 року перевищили 28,1 млрд грн.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Mobile ID, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19 млн клієнтів.

You may also like

Новини компаній

Кожна третя гривня з понад 1 трлн грн, залучених на підтримку держбюджету через ОВДП, інвестована ПриватБанком та його клієнтами

З початку повномасштабного вторгнення українські та іноземні інвестори вже інвестували у державні облігації України (ОВДП) ...

Leave a reply