71% клієнтів Vodafone користуються дата-послугами, обсяги користування мобільним інтернетом зросли майже у 1,5 рази

Vodafone Україна у 2022 році зберігає стабільність бізнесу. Попри вплив війни на доходи, компанія не тільки зберегла, але й наростила обсяги інвестицій у розвиток і підтримку телеком інфраструктури країни. При цьому вдалось збільшити ефективність бізнесу та проникнення цифрових послуг.

Дохід компанії у 2022 році склав 19,8 млрд грн. Зниження на 2% у порівнянні з минулим роком пов’язано зі зменшенням кількості користувачів мобільного зв’язку. Більшість користувачів мобільного зв’язку на сході та півдні країни користувались саме послугами Vodafone Україна. В результаті, у зв’язку з активними бойовими діями та недоступністю мереж мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій, Vodafone  втратив найбільше абонентів серед мобільних операторів України – 3,5 млн. На кінець 2022 року кількість клієнтів Vodafone в Україні становить 15,4 млн.

Більше 2,2 млн з них залишаються за кордоном і продовжують користуватись послугами Vodafone. З початку повномасштабного вторгнення Vodafone підтримує українців, які шукають захисту в європейських країнах, і надає у більшості тарифів безкоштовне підключення до послуги «Доступний роумінг». В рамках послуги доступно 10ГБ мобільного інтернет та 100 хвилин для розмов з абонентами в Україні та в країні перебування за умови оплаченого українського пакету послуг. 87% усіх клієнтів послуг роумінгу користуються пропозицією «Доступний роумінг».

Показник OIBDA зріс на 3% і склав 11,3 млрд грн, на 2,5 п.п. збільшилась маржа OIBDA – до 56,9%. Чистий прибуток Vodafone у 2022 році склав 1,1 млрд грн. Зниження показника у порівнянні з минулим роком обумовлено збитками від курсових різниць, отриманими внаслідок зростання обмінного курсу долару США до гривні на 34%.

Vodafone збільшив капітальні інвестиції – у 2022 році вони склали 3,6 млрд грн. Завдяки цьому інженери Vodafone відновлювали зруйновану інфраструктуру, оперативно лагодили обладнання, розвивали мережу та забезпечували доступність зв’язку в умовах знеживлення. Так протягом року інженери компанії повернули в ефір близько 800 сіл і міст та здійснили близько 2960 ремонтних виїздів, у тому числі в безпосередній близькості до лінії фронту.

Vodafone не припиняв розвиток мережі. У 2022 році фахівці компанії особливу увагу приділили розширенню ємності та покриття в регіонах масової міграції. Загалом протягом року війни 4000 базових станцій 4G вивели в ефір.

Значні ресурси компанія спрямувала на забезпечення доступності зв’язку в умовах знеживлення: Vodafone закупив 414 мобільних генераторів, інженери компанії замінили 24712 акумуляторних батарей та використали 519 тон дизельного пального та бензину, щоб згенерувати енергію для роботи мережі під час відключень. На сьогодні 88% мережі працює в штатному режимі.

Активне будівництво мережі LTE вплинуло на кількість користувачів цифрових послуг – вона збільшилась до 71%. Зросли і обсяги користування дата-послугами. Так, на кінець 2022 року абонент Vodafone використовує в середньому 8,4ГБ мобільного інтернету на місяць, що майже в 1,5 рази більше, ніж роком раніше. Таке збільшення користування зумовило зростання показника ARPU на 8% – у 2022 році середній дохід на одного користувача склав 90,6 грн на місяць.

Компанія інвестувала значні кошти у підтримку країни та українців. З першого дня повномасштабного вторгнення Vodafone доклав значних зусиль, щоб мільйони громадян залишались на зв’язку зі своїми рідними та отримували доступ до інформації в ці складні часи, не зважаючи на стан мобільного рахунку. Знижка на послуги, якими скористались більше 14 млн абонентів Vodafone вдома та за кордоном протягом минулого року, оцінюється загалом в 1,19 млрд грн.

Vodafone запустив низку соціальних та благодійних ініціатив. Серед них – гуманітарна та пряма фінансова допомога, закупка автомобілів швидкої допомоги та медичного обладнання, допомога державі, у тому числі, у сфері цифровоі трансформаціі через платформу United24, запуск благодійного челенджу «Ліга тепла» з утеплення пологових будинків та спільного з Мінкультом проєкту збереження та відновлення культурної спадщини, постраждалої від війни – «Збережіть українську культуру». Загальний обсяг соціальних інвестицій Vodafone у 2022 році склав 1,3 млрд грн.

Млн грн20212022Динаміка
Дохід20 14519 824-2%
OIBDA10 95311 277+3%
OIBDA, %54,4%56,9%+2.5 p.p.
Чистий прибуток3 8321 100-71%
Інвестиції3 5023 588+2%

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, зокрема мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 20 країнах та має партнерські угоди з операторами 46 країн. Станом на 31 березня 2023 року Vodafone надає послуги понад 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйонам користувачів фіксованого інтернету, 22 мільйонам користувачів ТВ-послуг та об’єднує понад 155 мільйонів IoT пристроїв і платформ. Більш детальна інформація на сторінці: www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, що надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G, фіксованого зв’язку та інтернету. Інвестиції Vodafone у період активного будівництва мереж швидкісного в 2015 – 2022 роках досягли 36 млрд грн. Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство й розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 15,4 млн клієнтів. З грудня 2019 року Vodafone Україна входить до складу NEQSOL Holding.

Про NEQSOL Holding

NEQSOL Holding – це диверсифікована група компаній, що працюють в енергетичній, телекомунікаційній, високотехнологічній і будівельній галузях.

Група компаній працює у Нідерландах, Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Україні, Грузії, Казахстані та ОАЕ.

Наприкінці 2020 року у зв’язку з планами щодо подальшого розвитку бізнесу в Україні холдинг відкрив представництво в Україні.

You may also like

Новини компаній

Підтримка енергонезалежності українського бізнесу: ПриватБанк надає 120 млн грн на фінансування газогенераторних установок

В рамках програми підтримки енергонезалежності українського бізнесу Приватбанк підписав інвестиційну угоду обсягом 120 млн грн ...

Comments are closed.