Vodafone став лідером України за швидкістю мобільного інтернету

Vodafone став лідером України за швидкістю мобільного інтернету

Тестування мереж українських операторів показало, що найвища швидкість мобільного інтернету надається клієнтам Vodafone.

Дослідження проводилося французькою компанією nPerf, яка є одним з лідерів тестування телекомунікаційних мереж з метою оцінки швидкості і якості доступу до мережі інтернет. nPerf використовує дані з пристроїв користувачів, які проводять заміри швидкостей в момент проведення тестів за допомогою програми nPerf. Оцінка включає результати тестів швидкості завантаження і вивантаження, затримки, веб-серфінгу і переглядів потокового відео.

За даними дослідження, протягом перших шести місяців 2020 року користувачі nPerf провели 37 779 тестів за допомогою мобільного додатку nPerf (iOS, Android). Тестування проводилося в мережах 2G/3G/4G. В результаті Vodafone показав найвищу швидкість серед мобільних мереж в Україні. Середня швидкість завантаження 19 Мбіт/с, швидкість вивантаження – близько 9 Мбіт/с, затримка – менше 50 мс. Vodafone також продемонстрував найкращі результати перегляду веб-сторінок. Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням.

Таких результатів вдалося досягти за рахунок модернізації мереж, яку Vodafone активно проводить для нарощування ємності мережі 4G в ряді областей України. Так, в столиці Vodafone успішно провів тестування і запустив на мережі 4G обладнання нової лінійки AirScale – обладнання наступного покоління від Nokia, готове до роботи з 5G. При цьому вдалося досягти рекордної швидкості передачі даних – 525 Мбіт/сек.

У Чернівецькій області та в м. Чернівці компанія провела перерозподіл частотного ресурсу на мережі 2G для вивільнення додаткового спектру частот, які тепер використовуються для розширення мережі LTE1800. В результаті, швидкість мобільного інтернету в регіоні зросла на 62%.

Компанія успішно ввела в комерційну експлуатацію рішення на обладнанні останнього покоління компанії Huawei для мережі 4G в Одесі. Завдяки застосуванню технології Carrier Aggregation і MIMO 4×4 в мережах LTE1800 і LTE2600 ще в одному місті (після Києва) вдалося досягти рекордної швидкості мобільного інтернету в 538 Мбіт/сек.

В Одеській, Харківській, Запорізькій, Івано-Франківській, Волинській, Сумській, Полтавській, Херсонській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській областях було розширено частотний ресурс для мережі LTE-1800 до смуги в 20 МГц. Це стало можливо завдяки технології динамічного розширення спектра – CloudAIR. В результаті середня швидкість на одного користувача виросла більш ніж в 1,5 рази.

Під час карантину Vodafone також розширив ємність мережі в Закарпатській, Житомирській, Чернівецькій, Львівській, Черкаській областях, а також в місті Умань, місті Кропивницький. Компанія продовжує розширення географії покриття у всіх областях України. На сьогоднішній день Vodafone забезпечує покриття 4G для понад 74% жителів країни і 3G для 86% жителів України.

В цілому, модернізація охопила понад 10 тисяч секторів базових станцій на 4 тисячах майданчиків.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 22 країнах, має партнерські угоди з операторами 42 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 17 ринках. Станом на 31 грудня 2019 року Vodafone надає послуги близько 625 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 27 мільйону користувачів фіксованого інтернету. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015-2019 роках перевищили 26,6 млрд грн. На сьогоднішній день Vodafone забезпечує покриття 3G для 86% жителів України, і 4G для більше 74% жителів країни.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Mobile ID, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19,5 млн клієнтів. 

Оставить комментарий