25 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч представників Держгеокадастру з міжнародними партнерами з розвитку щодо представлення досягнень у сфері розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних та імплементації Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації (IGIF).

Участь у зустрічі взяли, зокрема, представники Світового банку, Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster), Картографічної служби Королівства Норвегії (Kartverket), Представництва Європейського Союзу в Україні, Товариства з управління та реалізації земель Федеративної Республіки Німеччина (BVVG), Агентства США з міжнародного розвитку та Асоціації національних картографо-геодезичних і кадастрових служб європейських країн (EuroGeographics).

Міжнародним партнерам із розвитку було практично продемонстровано як функціонує геопортал пілотного проекту НІГД. Навіть у пілотному варіанті – масштаби вражають – це 6 міст України (Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава), Харківська і Львівська області, 75 ОТГ з різних регіонів України (загалом 25-30% території України) і більш ніж 500 наборів даних різного типу. Важливою є також здатність системи інтегруватися з іншими аналогічними ресурсами.

Представники Держгеокадастру поінформували присутніх, що одночасно із реалізацією пілотного проекту геопорталу НІГД здійснюється повномасштабна імплементація Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації (IGIF). Так, у рамках реалізації норвезького проекту міжнародної технічної допомоги Картографічною службою Королівства Норвегія (Kartverket) була відібрана міжнародна компанія ConsultingWhere, яка спеціалізується на наданні послуг з консалтингу в сфері управління геопросторовою інформацією. Компанія надаватиме експертну підтримку за методологією Світового банку та планує застосувати чотири інструменти, зокрема:

  • оцінку поточного стану геопросторової інфраструктури в країні;
  • геопросторове узгодження (визначення стратегічних цілей, які можуть знайти практичне використання в сфері геопросторових даних);
  • соціально-економічний аналіз;
  • національний план дій щодо функціонування НІГД.

Під час зустрічі міжнародні партнери з розвитку відзначили значний прогрес Держгеокадастру та зазначили, що імплементація Рамкової програми інтегрованої геопросторової інформації та створення НІГД є важливими кроками інтегрування у глобальну та європейську інфраструктури геопросторових даних. Також міжнародна співпраця відіграє важливу роль для забезпечення прозорості земельних відносин та підготовки технічної бази для земельної реформи.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *