У серпні у Вінниці спостерігався високий попит на оренду квартир, не зменшився він і у вересні.

У 2015 році до міста перевели Донецький національний університет, і кількість студентів, які хочуть орендувати житло, значно зросла. Голова Вінницького регіонального відділення АСНУ Володимир Яцюба розповів Domik.ua, що у вересні попит на орендоване житло не зменшився: «Студенти, хто заселився в гуртожитки, переїздять на квартири, орендують житло і працівники, і молоді сім’ї».

Попит та пропозиція

За вересень квартири у Вінниці подорожчали на 10-20%, незалежно від району розташування будинку. «У центрі однокімнатне житло в довготривалу оренду винайняти складно, власники пропонують квартири подобово. Також на ринку користується невеликим попитом трикімнатне житло, через велику площу й необхідність шукати компаньйона. Частіше орендарі бажають жити окремо», – зазначив експерт.

Ціни на житло у Вінниці

Квартири економ-класу

Вартість оренди житла стартує від 1800 грн за однокімнатну квартиру на околиці міста. Ціни на аналогічну нерухомість у центрі та прицентральних районах вищі на 700 — 1200 грн. Двокімнатні квартири пропонують в оренду мінімум за 2400 — 3500 грн, залежно від району розташування будинку. За трикімнатне житло просять від 3000 — 4000 грн.

Локація

Однокімнатна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Центр міста

3000 грн

3500 грн

4000 грн

Прицентральні райони

2500 грн

3000 грн

3500 грн

Околиця міста

1800 грн

2400 грн

3000 грн

Квартири бізнес-класу

Орендувати житло бізнес-класу на тривалий період складно, адже орендодавці бажають здавати квартири в подобову оренду. «Таких квартир на ринку мало. Подобова оренда економічно вигідніша, адже за однокімнатну квартиру просять мінімум 350 — 400 грн. Крім того, за такою квартирою при подобовій оренді простіше наглядати», – переконаний Володимир Яцюба.

За однокімнатну квартиру у прицентральних районах просять від 4500 грн, за двокімнатну — від 6000 грн, а трикімнатну — від 8000 грн.

Тенденції ринку

У жовтні-листопаді ціни на оренду квартир залишаться більш-менш стабільними. Не прогнозує експерт і підвищення вартості через дорогі комунальні тарифи, адже у Вінниці орендарі, крім орендної плати, оплачують всі комунальні послуги.

Автор: Наталія Куксенко

Источник: domik.ua

 

You may also like

Leave a reply