В Україні з’явилася книга “Гаррі Поттер і філософський камінь” шрифтом Брайля

В Україні з’явилася книга “Гаррі Поттер і філософський камінь” шрифтом Брайля

Книга доступна в закладах, де навчаються діти з вадами зору, та в онлайн-бібліотеці Brailem.com.

Організатори бібліотеки вже декілька років мріяли втілити в життя бажання незрячих дітей прочитати книги про Гаррі Поттера. Цю серію фантастичних романів просили більшість читачів. Тому на початку 2020 року вони об’єднали зусилля: частину коштів надали благодійні фонди, а частину збирали за допомогою краудфандингу.

Зі слів менеджерки проєкту Brailem.com Ірини Кривущенко видати серію книг про пригоди Гаррі Поттера шрифтом Брайля виявилося об’ємною задачею в прямому сенсі слова: тільки перша книга – “Гаррі Поттер і філософський камінь” – це 5 томів у форматі А4. Але сьогодні вона вже “летить” до читачів. Книга вийшла в універсальному дизайні (шрифт Брайля і звичайний плоский шрифт), що дозволяє  читати її з батьками або зрячими друзями.

Першою читачкою стала 11-річна Віра зі Львова. Вони з мамою дуже чекали на книгу та активно підтримували проєкт зі збору коштів. У Віри є сестричка, яка прочитала всі частини, тому дівчина вже знає сюжет. Але для неї було дуже важливо прочитати цю книгу самостійно. Тепер вони з сестрою можуть читати її удвох і одразу обговорювати. Заради таких історій працює  Brailem.com.

“Під час карантину попит на книги шрифтом Брайля збільшився. Кількість людей, які підхопили ідею друку серії книг про Гаррі Поттера, також. Нас підтримували по-різному: хтось робив грошові перекази, хтось розповідав у соціальних мережах про проєкт та залучав до збору друзів. Ми дякуємо кожному, хто долучився, і працюємо, щоб ще більше книг були доступні незрячим  дітям. На сьогодні ми спільними зусиллями зібрали кошти на перші три частини, друга і третя книги вийдуть через декілька місяців. А ми вже розчищаємо місце на поличках бібліотеки, адже четверта частина – “Гаррі Поттер та келих вогню”  –   складатиметься з 10 (!) томів шрифтом Брайля. Ми віримо, що вона побачить світ у 2021 році. Тож запрошуємо вас долучатися до зборів за посиланням,  – розповідає менеджерка проєкту.

“Гаррі Поттер і філософський камінь” стає 112 книгою онлайн-бібліотеки книг шрифтом Брайля. Тут є книги на будь-який смак. В основному це література для дітей: від самих маленьких, які читають казки, до випускників шкіл.

Нагадуємо, що Brailem.com створено спільно благодійними організаціями “Фонд родини Нечитайло” та “Здоров’я майбутнього”.

Оставить комментарий