В Україні запрацювала перша тестова зона технології 5G. Ця мережа у 10 разів швидша за 4G, якою зараз вже користуються українці. Комплексні галузеві рішення 5G закладають основу для цифровізації підприємств. 5G – це фундаментальна інфраструктура, що підтримує цифрову трансформацію суспільства та економіки на базі повсюдно доступних мереж та інтелектуальних технологій. Технології 5G відіграють важливу роль у модернізації підприємств у всіх галузях.

Протестувати можливості 5G відсьогодні можна на інноваційному майданчику 5G Lab, який відкрився у UNIT.City.

5G Lab – це перший в Україні технологічний майданчик, який продемонструє роботу 5G. Тут можна протестувати  інноваційні розробки, рішення, сервіси і пристрої. На майданчику будуть представлені кейси використання 5G, які успішно працюють за кордоном. Переваги використання високошвидкісних технологій 5G на прикладі власних розробок продемонструвати компанії GlobalLogic та Sensorama.

Українська VR/AR студія Sensorama продемонструвала нову розробку Remote XR.

Ця технологія обробляє на хмарних серверах графіку та у реальному часі передає на мобільні пристрої користувачів AR\VR контент на швидкості декількох десятків мілісекунд. В 5G Lab представлено два кейси: хмарне обчислення графіки для мобільного VR-шолома та хмарне обчислення графіки доповненої реальності для смартфона. Розробники кажуть, що Remote XR принесе користь фахівцям в галузі підготовки кадрів, архітектури, промисловості, забезпечивши роботу з високоякісною графікою на мобільних пристроях.

Інженери компанії GlobalLogic активно працюють із новітнім телеком-трендом, коли у мережах зростає кількість пристроїв нового типу — не смартфонів чи планшетів, а під’єднаних до мобільної мережі автомобілів, промислових верстатів, дронів тощо. Технології 5G не тільки скорочують час на передачу інформації між пристроями, але й дозволяють одночасно під’єднати до мережі набагато більше таких “абонентів”. Приклади застосування 5G та переваги використання мережі нового покоління спеціалісти компанії показали на інтерактивному демо-стенді.

“Команда інженерів GlobalLogic працює над розвитком смарт-інфраструктури з залученням технологій 5G як для світових технологічних гігантів, так і для власних проєктів і прототипів. На відкритті 5G Lab ми презентуємо елементи власної платформи для розробки, тестування та впровадження рішень із використанням 5G для різних індустрій. Наше демо імітує системи обміну сигналами між автомобілями та дорожньою інфраструктурою. Основна ідея — автоматично виявляти небезпеку на дорозі та сповіщати про неї. Затримка передачі сигналу відіграє вирішальну роль, коли мова йде про безпечне керування авто. 5G, порівняно з 4G, надає можливість скоротити час реакції на небезпеку, а відтак зменшити кількість дорожніх аварій за участю під’єднаних до мережі та самокерованих авто”, — прокоментував Ярослав Нижник, молодший віцепрезидент з інжинірингу, GlobalLogic.

Крім того, на території лабораторії можна ознайомитись з інформацією про характеристики, переваги і сфери використання мережі 5G, а також з мапою еволюції технологій у світі.

Лабораторія знаходиться на базі технологічного парку UNIT.City і доступна за попереднім записом як резидентам технопарку, так і усім охочим.

Графік роботи 5G Lab:

Вівторок – субота з 11-00 до 19-00.

У лабораторії буде знаходитися адміністратор, який надаватиме загальну інформацію про технологічний майданчик та про умови роботи в ньому.

Для запису на відвідування необхідно попередньо зареєструватись за посиланням

Разом із організацією технічних тестів, 5G Lab планується використовуватиметься в освітніх цілях: – для проведення екскурсій, лекцій, вебінарів, освітніх заходів, розрахованих на різні аудиторії.

Генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова вважає, що 5G дозволить отримати новий досвід у тих сферах, де швидкість і мінімальна затримка є вкрай важливими. «Безпілотні автомобілі, хірургічні операції на відстані чи роботизована промисловість – це вже відбувається в країнах, де Vodafone запустив мережі 5G. Та усе це не з’явиться в Україні само по собі. Наше завдання сьогодні – почати формувати екосистему 5G, важливою частиною якої є промислові та користувацькі рішення на основі технології. Адже для того, щоб використовувати справжній потенціал 5G, не достатньо лише мережі і пристроїв. Потрібна масова інтеграція 5G у послуги. Майданчик має на меті стати центром, який об’єднає 5G ентузіастів і дасть змогу протестувати свої гіпотези на реальному фрагменті мережі».

«Наразі перед 5G постають два основні завдання: надалі підвищувати якість обслуговування користувачів мобільного інтернету та забезпечувати сталу цифрову трансформацію галузей. Ми віримо у 5G Lab як у платформу, яка розширить межі інновацій та внесе нові цінності до всієї екосистеми. Ми надзвичайно цінуємо партнерство з Міністерством цифрової трансформації України, Vodafone Україна та Unit.City. Зокрема ми пишаємося тим, що Huawei здатна забезпечити технічну підтримку в реалізації такого вагомого проєкту для розвитку цифрової економіки України», — додав директор Huawei Україна Ма Ці.

Резиденти UNIT.City щодня працюють над створенням інноваційних та проривних рішень. Однак для цього їм потрібні умови та можливості, які дозволять розкрити їхній потенціал на максимум. Саме таким місцем і є 5G Lab. Сучасний, мультифункціональний простір із технологією, практично недоступною в Україні. Причому не тільки резиденти UNIT.City, а й будь-яка tech-компанія може вільно користуватися зоною технології 5G. Адже ми переконані: коли усі гравці ринку приносять один одному цінність, екосистема стає все більш зрілою. І тільки так в Україні можуть з’являтися проєкти, здатні змінити весь світ. — зазначив CEO UNIT.City, Домінік Піоте

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні і має партнерські угоди з операторами 49 країн. Станом на 31 березня 2021 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйону користувачів фіксованого інтернету, а також об’єднує більше 123 млн IoT підключень. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 1 кварталі 2021 року перевищили 29,7 млрд грн.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються близько 19 млн клієнтів

UNIT.City — перший в Україні та найбільший у Східній Європі інноваційний парк.

Станом на 2021 рік в інноваційному парку налічується 110 компаній-резидентів. Серед них три лабораторії, пять бізнес-кампусів та коворкінг, чотири акселератора та три інвестиційні фонди для підтримки та розвитку українських стартапів.

Результатом діяльності команди інноваційного парку має стати самовдосконалююча екосистема, сприятлива для розвитку підприємництва та досліджень, що допомагатиме у створенні компаній та продуктів, успішних на глобальному ринку.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

ПриватБанк допоможе клієнтам-пенсіонерам зареєструватися на єДопомога та інших програмах для отримання допомоги від держави та міжнародних організацій

Українці, які постраждали через військове вторгнення Росії, можуть отримати через ПриватБанк виплати від міжнародних організацій: ...

Leave a reply