Україна отримає додаткових 500 млн. доларів допомоги від уряду США на фінансування тренувань військових. Про це повідомив Віце-президент США Джо Байден у своєму листі Голові комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганні Гопко. Ці кошти будуть спрямовані на тренувальні програми на полігоні в Яворові для Національної Гвардії та Збройних сил України. Окрім того Віце-президент США підтверджує готовність уряду Сполучених Штатів надати додатковий кредит у розмірі 2 млрд. доларів, про який вже було попередньо домовлено у квітні цього року.

«Готовність міжнародних партнерів підтримувати Україну під час військової агресії Росії є дуже  важливою для нашої країни, – підкреслює Ганна Гопко, народний депутат, голова парламентського комітету з закордонних справ. – Це показує геополітичну важливість того, що відбувається сьогодні в нашій державі для всього світу. Саме підтримка військових міжнародною спільнотою є показником їх розуміння важливості обороноздатності України, яка сьогодні є останнім бар’єром для Путіна на шляху до Європи».

Цей лист став відповіддю Віце-президента США Джо Байдена на лист Ганни Гопко із закликом посилити санкції щодо Росії та відключити її від системи СВІФТ. Народний депутат закликала «підтримати український народ та оголосити посилення санкцій, включно із відключенням від системи СВІФТ у разі відсутності зрушень щодо дотримання режиму перемир’я, відведення важкої техніки, визволення політичних в’язнів, серед яких Надія Савченко, Сенцов, Карлюк та інші». 

У своїй відповіді Віце-президента США також говорить про те, що Сполучені Штати будуть і надалі зберігати режим санкцій щодо Росії, і робитимуть це до того часу, доки Мінські угоди не будуть повністю імплементовані. Джо Байден наголошує, що уряд США буде переконувати ЄС у необхідності подальших санкцій. «Якщо Росія не виконає свої зобов’язання у рамках цих домовленостей, або якщо вдасться до нових військових наступів вздовж лінії конфлікту, Сполучені Штати збільшать ціну, яку Росія платитиме за агресію проти України», – йдеться у листі. – Наші санкції щодо Росії за її дії в Криму також залишатимуться в силі до того часу, поки Росія не завершить окупацію незалежної території України».

You may also like

Leave a reply