На відбудову медичної амбулаторії у селищі Макарів на Київщині зібрали 928 000 гривень. Це стало можливим завдяки небайдужим українцям, які жертвували кошти через мобільний застосунок Укргазбанку. Збір відбувся у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Київською школою економіки. Всього на відбудову амбулаторії українському бізнесу та міжнародним партнерам вдалось зібрати майже 7 мільйонів гривень.

До початку повномасштабної війни понад 16 тисяч мешканців громади отримували допомогу в Макарівській амбулаторії, що почала роботу лише півтора року тому. 28 вересня медзаклад згорів ущент від прямого влучання снарядів, але його відбудову планують завершити вже до кінця 2022 року. На сьогодні вже розробили проєкт нової будівлі та прогресивний дизайн інтер’єру й екстер’єру, а також звели повністю каркас лікарні. Кошти продовжують збирати через мобільний застосунок Укргазбанку, де кожен користувач може пожертвувати на відбудову амбулаторії.

Дані міністерства охорони здоров’я показують, що внаслідок збройної агресії росії в Україні була пошкоджена або повністю зруйнована понад тисяча об’єктів охорони здоров’я. Лише на Київщині росіяни зруйнували чотири амбулаторії та пошкодили 155 медзакладів.

МОЗ разом із міністерством розвитку громад та територій підрахували, що для відновлення закладів до принаймні довоєнного стану потрібно щонайменше 40 млрд грн. Ця сума може надалі збільшитись через оновлені вимоги щодо проєктування й будівництва медзакладів за європейськими та світовими стандартами.

За даними опитування КМІС, оприлюдненого наприкінці вересня, 60% респондентів жертвували кошти на гуманітарні потреби. Ця статистика свідчить про те, що українці готові донатити на гуманітарні потреби майже так само активно, як і на потреби ЗСУ. Для відбудови об’єктів охорони здоров’я Україна розраховує також на підтримку від міжнародних партнерів.

Про Укргазбанк:

Укргазбанк – провідний ЕКО-банк України, який піклується про довкілля, фінансуючи проєкти з енергоефективності та відновлюваної енергетики. Укргазбанк є системно важливим банком, входить до п’ятірки найбільших банків України за обсягом активів.

Завантажити мобільний застосунок «ЕКО-банк Онлайн» та пожертвувати кошти на благодійність можна за посиланням. У застосунку потрібно обрати меню «Послуги» — «Благодійність» — «Благодійний фонд Київської школи економіки» — «Макарівський медичний центр» — «Купити цеглинку для будівництва каркаса будівлі».

You may also like

Comments are closed.